AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı İbrahim Sezer, Karadeniz Ereğli'de spor kulüplerinin antrenman yapacak uygun ve yeterli spor alanları bulamadığını hatırlattı, belediye başkanı seçilmesi durumunda Delihakkı mevkisine profesyonel maçların da oynanabileceği stadyum ve sosyal tesisleri yapmayı planladıklarını açıkladı.

Sezer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Şehrimizde Bölgesel Amatör Ligi'nde mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor'un yanı sıra 28 adet amatör spor kulübü bulunmaktadır. Maalesef amatör spor kulüplerinin antrenman yapacakları uygun ve yeterli alan bulunmamaktadır. Spor Bakanlığımız ile birlikte Delihakkı mevkisinde gerçekleştireceğimiz içerisinde 4 tarafı tribünle çevrili profesyonel futbol maçlarının yapılacağı stadyumun yanı sıra antrenman sahalarının da olduğu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve sosyal tesisleri içerisinde barındıran tesisleri vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben İbrahim Sezer, kaybedecek 5 yılımız yok."

Stadyum (1)

Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu'nun tanıtımı yapıldı Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu'nun tanıtımı yapıldı

(Haber Merkezi)