TALHA ÇAKIR GÖZYAŞLARI ARASINDA UĞURLANDI TALHA ÇAKIR GÖZYAŞLARI ARASINDA UĞURLANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Karadeniz Ereğli'de açıklamalarda bulundu selden etkilenen belediyelere maddi destek verildiğini duyurdu.
Çatıları uçan okullarla ilgili hasarların yüzde 80 oranında tamamlandığını ve en geç salı günü okullardaki bakım ve onarımların biteceğini belirten Yerlikaya, şöyle devam etti: 
"Zonguldak Belediyesine 5 milyon lira, Karadeniz Ereğlisi'ne de bu (sahildeki) parkın tekrar eski haline getirilmesiyle ilgili 7 milyon lira destek ödemeleri hesaplarına aktarılıyor. Belde belediyeleriyle de ilgili Valimiz, belediye başkanlarımızın eksiklerle ilgili de destek ödemelerine yarın talimat vereceğim. Onu da aktaracağız. Duamız, temennimiz şu; Allah tekrarından korusun ama devletimiz, hükümetimiz her zaman ama her zaman böyle afet durumlarında aziz milletimizin yanında yer almaktadır. İlk anından bu ana kadar da bu iş normal hale, eski halinden daha iyi hale gelinceye kadar hiç şüpheniz olmasın ki İçişleri Bakanlığı olarak Kabine'deki tüm arkadaşlarımız, ilgili arkadaşlarımızla Zonguldak'ımızın, Karadeniz Ereğli'mizin ve olumsuz hava koşullarından etkilenen bütün il ve ilçelerimizin, beldelerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin yanında olmaya Allah'ın izniyle devam edeceğiz."

WhatsApp Image 2023-12-01 at 19.48.31