Karadeniz Ereğli’de kurulan ilk OSB’de parsellerin dolması ve yeni tahsis için yer talebi dolayısıyla başlatılan 2. OSB çalışmalarında kritik bir aşama gerçekleşti.  Zonguldak genelinde konunun paydaşları ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca yer tespiti için görevlendirilen yetkililer, 16 Mayıs 2024 günü 10.00-13.00 saatleri arasında,  Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda geniş katılımlı bir toplantıda bir araya geldi.

Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’in büyük uğraş verdiği 2. OSB kurulması konusunda kurum temsilcileri arazi belirlenmesi konusunda görüşlerini dile getirdi, öne sürülen ve paylaşılan fikirler titizlikle değerlendirildi. Değerlendirmelerde, bölgede yaşayan halkın talepleri ve olası avantaj ve riskler de gözden geçirildi.

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş,  başta demir çelik olmak üzere güçlü bir sanayi altyapısına sahip olan ilçede, ikinci OSB kurulması için başlattıkları çalışmada bu noktaya gelinmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Keleş, “İlçemizin var olan endüstriyel potansiyelini geliştirmek, istihdamı arttırmak ve ülkemiz için katma değer üretmek amacıyla başlattığımız 2. OSB çalışmalarında yer seçimi aşamasına geldik.  Çalışmaların olabilecek en kısa sürede tamamlanması ve tahsislerin yapılarak istihdam üretme aşamasına gelinmesi için oda olarak gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.  Bu vesileyle yer tespiti çalışmalarımıza katkı veren yerel ve bakanlık temsilcilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz,” ifadelerini kullandı.

FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.19.07Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.19.08Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.19.07 (1)

(Haber Merkezi)