Zonguldak Valiliği, Zonguldak'ta bulunan Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), önemli üretim ve istihdam merkezleri olmaya devam ettiği kaydedildi.

Kdz. Ereğli, Alaplı ve Çaycuma OSB’leri, farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok işletmeye ev sahipliği yaptığı,  OSB’lerin, bölge ekonomisine katkı sağlarken aynı zamanda iş gücüne de önemli fırsatlar sunduğu belirtildi.

ÇAYCUMA'DA 4500 KİŞİ

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde: "Kdz. Ereğli OSB, demir çelik, makine imalatı, alüminyum ve plastik hammadde ürünleri üretiminde yoğunlaşmış durumda. Burada faaliyet gösteren 52 işletmede yaklaşık 3004 kişi istihdam ediliyor. Alaplı OSB’de ise metal ve makine ürünleri, tekstil ürünleri ve orman ürünleri üretimi öne çıkıyor. Bu bölgede bulunan 17 işletmede toplam 517 kişi çalışıyor. Çaycuma OSB, mobilya ve orman ürünleri, tekstil ürünleri ve metal ürünleri üretimi ile dikkat çekiyor ve 52 işletmede yaklaşık 4500 kişiye istihdam sağlanıyor.

ZBEÜ, DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA ZBEÜ, DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu ve 2024 yılı için 140 kişinin yararlandığı “İşbaşı Eğitim Programı”, iş arayanlara iş deneyimi kazandırarak sektörel ihtiyaçlara uygun hale getirmeyi ve bu süreçte işverene maliyet yüklemeden iş birliğini artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, Çaycuma OSB’de faaliyet gösteren GERSAN Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğü arasında bir “İşbaşı Eğitim Programı Protokolü” imzalandı. Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu; Çaycuma programı kapsamında GERSAN Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye gerçekleştirdiği ziyarette, “İşbaşı Eğitim Programı”na katkıları dolasıyla firma adına Fabrika Müdürü Neşat Şahin’e teşekkür plaketi takdim etti."

G O7 Bk Xz X E A At Y9EG O7 Bk Xy X A A Ar N Q JG O7 Bk Xt Xo A A S Ym TG O7 Bk Xr X M A A Vf7F

(Haber Merkezi)

Editör: Derya Tetik