31 Mart 2024 yerel genel seçimlerinde 31 mahallesi bulunan Kdz. Ereğli’de iki kadın aday seçimi kazanarak muhtar oldu.

İlçede sadece Akarca Mahallesinde kadın muhtar görevdeydi. Tek kadın muhtar İlknur Güleri Tekin, bundan böyle 31 muhtar arasında yalnız kalmayacak.  Süleymanlar Mahallesi’nde seçimi kazanan Öznur Akbaba Demircioğlu da, ilçenin ikinci kadın muhtarı olmayı başardı.

Öznur Akbaba Demircioğlu, seçimlerin ardından yaptığı açıklamada duygularını şöyle ifade etti:

AK PARTİ HEYETİNDEN, POSBIYIK'A ZİYARET AK PARTİ HEYETİNDEN, POSBIYIK'A ZİYARET

“Bana inanan, güvenen, destekleyen başta ailem sevgili eşim olmak üzere tüm eş, dost ve akrabalarıma, yanımda olup beni yalnız bırakmayan bana inanan tüm güzel kalpli insanlara, mahallemde yaşayan çok kıymetli güzide insanlara ,bu yola çıkarken beni yalnız bırakmayan, tanıyan tanımayan çok kıymetli insanlara, saygı değer benim baş tacı bu yoldaki en büyük kazancım pırlanta azalarıma tek tek teşekkür ediyorum......

Hepiniz sağ olun  var olun  iyi ki varsınız, beni onore ettiniz, özgüvenimi tazelediniz, ruhumu yenilediniz, yeni bir ben yarattınız. Onur duydum, gurur duydum.

Bizde azalarımla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya sizler ve mahallemiz adına var gücümüzle çalışmaya varız diyoruz.....Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum, hoşça kalın, esen kalın.”

Whatsapp Image 2024 04 02 At 2.02.15 PmWhatsapp Image 2024 04 02 At 2.02.05 Pm