Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu yıl 24'ncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'ne ilişkin ilçedeki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar ile Atatürk Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu yıl 24'ncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'ne ilişkin ilçedeki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar ile Atatürk Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

"HERŞEYİN DAHA İYİSİ OLABİLİR"

Posbıyık, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Belki ekonomik olarak sıkıntıda olabilirsiniz asla bir bölgenin, kentin, ülkenin kalkınması için sanattan vazgeçemezsiniz. Size yol gösterecek olan sanattır. Sanatsal faaliyetlerdir, aydınlatma yolunu aşan en önemli unsurdur. Bizde elimizden geldiği kadar sanat olaylarını her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bir yerde de bu konuda da mutluyuz. Ereğli'de sanatsal faaliyetlerle iyi bir noktada. Herşeyin daha iyisi olabilir. Her taraftan takdir alıyoruz. Resim, müzik atölyeleri, sporsal faaliyetler, inanılmaz bir gayret var Ereğli'de. Çok atölyemiz var bunlarla övünüyoruz. Yelken Kulübü denize açıldığı zaman gelen misafirlere gösteriyoruz, bu çağdaşlık diyoruz.

"GÜÇLÜ BELEDİYEYİZ AMA ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ"

İçinde bulunduğumuz ortamda çok kötü bir süreçten geçiyoruz. Emeklilerin durumu belli, vatandaşın belli, çok büyük sıkıntı var. Büyükşehirlerde sıkıntı daha da büyük. Tüzel kişiliklerde de devlet daireleri de bundan etkilenmeye başladı. Hükümetin yapacağı yatırımlar da eklenmeye başladı, belediyeler de etkilenmeye başladı. Gelirler aynı noktada hiç değişmiyor. Asgari ücrette yükselmeler, parça fiyatları 10-20 misli artıyor, beton, benzin. Belediyelere Allah kolaylık versin diyorum. Biz de güçlü belediyeyiz ama önümüzü göremiyoruz.

"TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

GÜNCELLEME - Samsun'da yatak fabrikasında yangın çıktı GÜNCELLEME - Samsun'da yatak fabrikasında yangın çıktı

İnşallah bu sene her türlü imkanı kullanıp 24'ncü festivalimizi birlikte yapacağız. Bunu Ereğli Belediyesi, Halil Posbıyık yapıyor diye üstlenmedim, dikkat ederim buna. Sivil toplum kuruluşları, bizlere destek verenlerle bunları yapıyoruz, çok daha fazla sıkıntı çekmiyoruz. Ereğli'de yaşayan iş adamlarına, müteahhitlere Erdemir'e teşekkür ediyoruz. Bizlere destek veriyorlar. Festivali el ele verip yapacağız.

"HERŞEYİ HAZIRLADIK"

Bu sene ekonomik sıkıntılardan dolayı pek bir sıkıntı yok sanatçılarda. Herşeyimizi hazırladık. Sanatçılarımızı da hazırladık. Her sene yaptığımız gibi bir takım işler yapabilirsiniz. Sıkıntılı dönemden geçtiğimizi söyledim, Cehennemağzı mağaralarında kültürel faaliyetler yapıyoruz, herhangi bir kulüp, dernek orada bir sanatçıyı, aklına ne gelirse bizlerle görüşmek suretiyle bizden talep edebilir. Salon ayarlarız, yardım ederiz. Hiç tahmin etmediğiniz bir kişi size çok farklı bir olayı hatırlatıyor, bizlerin de bunlara ihtiyacı var. Sergi açmak isteyen, sponsorluk yapmak isteyen biz herşeye açığız.

Festival hazırlıklarını yaptık, 4 gün yapacağız. 4 Temmuz Perşembe yerel sanatçılara yer veriyoruz. 21.00'de Sazdan Adam çıkacak sahneye. Ondan sonra da Yağmur sahne alacak.

5 Temmuz Cuma günü 21.00'de İrem Derici, 22.30'da Hakan Altun.

6 Temmuz Cumartesi günü saat 21.00'de Simge, 22.30'da Kıraç

7 Temmuz Pazar günü saat 21.00'de Betül Demir, Mert Demir.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 18.46.25 (1)

Whatsapp Image 2024 05 03 At 18.09.47

Whatsapp Image 2024 05 03 At 19.02.15