Karadeniz Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi Fizik Proje Grubu, danışman öğretmen Adnan Akyüz liderliğinde önemli bir başarı elde etti. TEKNOFEST 2204 D İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'nın "Hava ve İklim" kategorisinde yarışan ClimaCraft takımı üyeleri Ceylin Çimen ve Berkay Çetinkaya, "Mikroalglerden Oluşan Biyolojik Karbondioksit Emici Modül (MOBKEM)" isimli projeleri ile Final Yarışması'na katılmaya hak kazandılar.

Proje, iklim değişikliği ile mücadelede yenilikçi bir yaklaşım sunarak jüri üyelerinin beğenisini kazandı. Mikroalglerin kullanımıyla karbondioksit emisyonlarını azaltmayı amaçlayan bu modül, çevre dostu ve sürdürülebilir bir çözüm olarak öne çıktı. Bu başarı, öğrencilerin özverili, titiz ve planlı çalışmaları ile elde edildi.

Danışman öğretmen Adnan Akyüz, öğrencilerini bu önemli başarılarından dolayı tebrik etti ve onların keşif duygusunun heyecanıyla sürekli tazeledikleri motivasyonlarını vurguladı. Akyüz, ayrıca bu süreçte başta öğrencilerin aileleri olmak üzere, yanlarında olan, destek veren ve katkı sunan herkese gönülden teşekkür etti.

POSBIYIK'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR POSBIYIK'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, gençlerin bu büyük başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öğrencilerimizi, özverili, titiz ve planlı çalışmaları ile elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin başarılarıyla gurur duyuyor, nice yeni başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

Akgül, ayrıca bu tür projelerin gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki yeteneklerini sergilemeleri için önemli fırsatlar sunduğunu ve TEKNOFEST gibi organizasyonların geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağladığını belirtti.

Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.36.54 (1)Whatsapp Image 2024 06 29 At 13.36.54

Kaynak: SOSYAL MEDYA