AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından Karadeniz Ereğli'de köy ve mahalle muhtarlarına sabah kahvaltısı programı düzenlendi. Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen programa AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kandilli Belediye Başkanı Osman Çakmakoğlu, İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç, il genel meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, belde başkanları, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, seçilen muhtarlara hayırlı olsun temennisinde bulundu. İlçe genelinde sürdürülen projelere ilişkin açıklamada bulunan Bozkurt, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

"GÜÇLÜ BİR MÜCADELE ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞIYORUM"

"Daha önceki dönemde ilçe başkanı idik. Gerçekten zorlu bir süreçte görev aldık. Pandemi, kar yağışları, sel felaketleri, heyelanlar, bir çok süreci birlikte yaşadık. Bu sınavı iyi geçtiğimizi düşünüyorum ki bugün buradayız. Zor süreçlerden geçiyoruz. Ereğli, Alaplı, Zonguldak adına güçlü bir mücadele ortaya koymaya çalışıyorum. Mayıs 2023'den bugüne kadar olan süreçte bir tek hafta sonumuz Ankara'da geçti o da bütçe görüşmelerinin olduğu haftaydı. Genelde bölgemizdeyiz. Bölgemizin sorunlarını ortaya koyma ve çözme noktasında elimizden gelen mücadeleyi sergiliyoruz.

 

"SİZLER SORUMLULUĞUNUZU YERİNE GETİRİN"

Muhtarlarımdan ricam bu süreçte artık birlik içerisinde bu görevi icra edeceğiz. Bazen köylerimize gidiyoruz önümüze sorunlar konuluyor, bu sorunları hiç görmemiş duymamış oluyoruz. Lütfen sorunları bizlere iletin, ne olursa olsun. Sizler sorumluluğunuzu yerine getirin bizler de üzerine düşen sorumluluğu ifa edecektir. Sorunlarımız var, inşallah güçlü iradeyle bu sorunları en aza indirgeme noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Bölgemizin sorunları bir hayli fazlaydı göreve geldiğimizde. Bu sorunları ortadan kaldırma noktasında tüm mücadelemizi ortaya koyuyoruz.

 

FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

"HER TARAFTA ÇALIŞMA VAR"

Ereğli'nin neresine giderseniz gidin Alaplı için de aynı. Her tarafta çalışma var. Köylerimizi bölge bölge değerlendirdiğinde şantiyeye döndüğünü görüyoruz. Devlet Su İşleri tarihinin en önemli çalışmaları bölgemizde yapılıyor. Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü binamız devam ediyor, alt taşerondan kaynaklı sorunlar var. Bunu da inşallah bitireceğiz. Diş Hastanemiz bitti diyebiliriz. Buranın ikmal ihalesi yapılacak ve sene içerisinde tüm üniteleri ile birlikte dışarıya gidilmesini gerektirmeyecek nitelikle diş hastanemiz hizmet vermeye başlayacak.

"DÜZCE'DE OLMAYAN DOKTOR EREĞLİ'DE VAR"

Devlet Hastanesi'nde göreve geldiğimizde bakıyoruz muhalefetin merkez ilçe başkanı doktor eksikliğinin giderilmesinden ötürü teşekkür ediyor, evet bu bizim eserimizdir. Ben bunun mücadelesini Ankara'da veriyorum. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi başta olmak üzere diğer bölgelerin eksikliğinin giderilmesi için sürekli Sağlık Bakanlığı'ndayım. Düzce Araştırma'da olmayan doktor bizim Ereğli Devlet Hastanemizde var. Hastanemizin sorunları ile ilgileniyoruz, hastanenin basamağını yükseltmek için de çabamız var. Yeni doktorlar gelecek, başka türlü çalışmalar hastane için hayata geçecek, somutlaşmadan birşey söylemek istemiyorum.

 

"GERÇEKTEN KOMİK DİYORUM"

Özel Eğitim Kampüsümüz Türkiye'de Tokat'tan sonra ikinci örneği olan çalışma. Bu konu ile ilgili meclise soru önergesi veriliyor, gerçekten komik diyorum. İçerisinde ilkokul, ortaokul, lise, rehabilitasyon merkezi, yüzme havuzu, spor salonu ile Tokat'tan sonra ikinci örneğini Ereğli'ye kazandırdık.

 

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Birlik ve beraberlik diyoruz ya gölge etmeyin yeter diyorum. Bizim yaptığımız çalışmalara katkı verin gerçekten samimiyetle birlik ve beraberlik içerisinde götürelim. Göreve geldiğim günden itibaren o bu parti ayrımı yapmadım. Talep nereden geldiyse yardımcı olmaya çalıştım.

 

"BEN OLMASAYDIM KALETEPE KAZANDIRILAMAYACAKTI"

Kaletepe örneği ortada. Ben olmasaydım Kaletepe'nin Ereğli'ye kazandırılması kesinlikle söz konusu olamazdı. Taşın altına elimizi kafamızı gövdemizi koymaya hazırız. Ereğli için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Devlet yatırımları biran önce sahne alsın Ereğli hak ettiği noktaya gelsin diyoruz. Birlik ve beraberlik bu anlamda olur. Ereğli her anlamda hak ettiği noktaya gelecektir, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Ereğli ile ilgili yaptığımız çalışmaları anlatmaya kalksak 1.5 saat alır.

 

"TELEFON AÇMAMA GİBİ BİR DURUM OLMADI"

Tüm muhtarlarımız ile devamlı görüşme halindeyiz. Hiçbir muhtarımızın telefonunu açmama gibi bir durumumuz olmadı. Çözemediğimiz sorunlar tabi ki olmuştur ama son ana kadar mücadele verilmiştir. Muhtarlarımız bizim baş tacımızdır. Muhtarlarımızın talepleri bizim için önceliklidir. Köylerimize şuan için eksik olan sorunlarını biliyoruz. İlçe Başkanlığımdan milletvekilliğine geçişle birlikte belki de avantajımdı, sorunları biliyoruz. Samimi hizmetten yanayız, fotoğraf siyasetçiliği yapmıyoruz, samimi şekilde hizmet odaklı anlayışı ortaya koyuyoruz."

Ormanlı, Kandilli Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç,, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca ve bazı muhtarlar da konuşma yaptı.

Whatsapp Image 2024 05 04 At 14.23.54 (1)Whatsapp Image 2024 05 04 At 14.23.54Whatsapp Image 2024 05 04 At 14.23.54 (2)Whatsapp Image 2024 05 04 At 14.23.54 (3)Whatsapp Image 2024 05 04 At 14.23.54 (4)

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)