Kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar Kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar

İSTANBUL (AA) - Galaxy Tab S6 Lite, S Pen, yenilenen CPU ve GPU işlemcilerinin yanı sıra DeX modu gibi uygulamalarıyla öğrenciler, profesyoneller ve aileler için daha güçlü bir tablet performansı sunuyor.

Şirketten yapılan açılamaya göre, yeni Samsung Galaxy Tab S6 Lite, öğrenciler, profesyoneller ve aileler için iş, okul ve eğlenceyi bir araya getiren esnek bir Galaxy tablet deneyimi sunmak için tasarlandı. Hafif form faktörüyle taşınabilirliği, dahili S Pen ile pratikliği, işlemcisi ve 7040 mAh bataryası ile performans özellikleri artan Galaxy Tab S6 Lite, gün boyu iş ve eğlencede kullanıcılarına yardımcı oluyor. Galaxy Tab S6 Lite, yüzde 81,1'lik ekran gövde oranı ve 9 mm'lik simetrik çerçevesi 10.4 inç ekranı ile geniş görüntüleme alanı sunuyor.

- Galaxy Tab S6 Lite'ın işlemci performansı artırıldı

Galaxy Tab S6 Lite'ın işlemci performansı bir önceki modele göre yüzde 28 daha fazla CPU ve yüzde 43 daha fazla GPU gücüyle artırıldı. 2.4 GHz ve 2.0 GHz dört çekirdekli Exynos 1280 işlemci, çoklu görevlerin üstesinden başarıyla kalkıyor. Geniş 10.4 inç ekran çoklu görev özelliklerini de barındırıyor. Samsung'un tabletler için özel olarak geliştirdiği yeni "DeX Mode" ise masaüstü bilgisayarların temel özelliklerini Galaxy Tab S6 Lite'a taşıyor.

Galaxy Tab S6 Lite, 7040 mAh piliyle 14 saate varan oynatma süresi sunuyor. Ayrıca Dolby Atmos & Sound by AKG çift hoparlörün sunduğu ses özellikleriyle içerik seyretmek daha sürükleyici hale getiriyor.

- S Pen ile gerçek nesnelerin üzerine çizimler yapılabiliyor

Galaxy Tab S6 Lite, S Pen ile öğrenciler ve profesyoneller için konforlu bir kullanım sunuyor. "Screen Off Memo" özelliğiyle ekranı açmaya gerek kalmadan S Pen ile doğrudan kapalı ekran üzerine not almak mümkün. Bu sayede derste veya toplantı esnasında hızlıca not alınabiliyor.

S Pen, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre yeni bir yapıya kavuştu. "AR Doodle" uygulaması sayesinde S Pen ile gerçek nesnelerin üzerine çizimler yapılabiliyor. S Pen, ayrı bir şarj cihazı gerektirmeden, mıknatıslı yapısıyla doğrudan tabletin üst kısmına yerleştirilerek şarj olabiliyor. Galaxy Tab S6 Lite, gri, mint, bahar pembesi renk seçenekleriyle sunuluyor.