MHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı İlkay Özdemir, beraberinde MHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, belediye meclis üyesi adayları ve partililer ile Karga Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi daha sonra Kdz.Ereğli Yığılcalılar Derneği'ni ziyaret etti. Programlara ilişkin Özdemir, şu açıklamayı yaptı:

"6 MECLİS ADAYIMIZ BU BÖLGEDEN"

Karga Mahallesi bölgesi Beykent Sitesi ve Kdz. Ereğli Yığılcalılar Derneğinde dostlarımızla bir araya geldik. Yığılcalılar Derneği çalışmalarını ve birlik beraberliklerini her zaman takdir ettiğim ve içlerinde bulunmaktan mutluluk duyduğum bir dernektir.  İlçe Başkanım Rahman Demirtürk'ün mahallesi olan ve aynı zamanda 6 meclis adayımızın bulunduğu bölgemizde yoğun ilgi ve alaka seçimin belirleyicisi olacak.

"YILLARDIR KANDIRILMIŞ"

Bugün mahalle halkının gözünde umut ve isyan bir aradaydı.  Kardeşlerimin gözünde isyan var çünkü mahalle halkı yıllardır kandırılmış. Oylarını alabilmek için her türlü yalana ve vaade baş vurulmuş ancak hiçbirisi gerçekleşmemiş.  Gençler verilen sözlerin tutulmamasından ve her seçimden sonra öteki ilan edilmekten yorulmuş ve bunalmış. Ancak aynı kardeşlerimin gözünde bugün umut oluştu. İlkay Ablalarıyla tanışmak hedeflerini anlamak, öteki değil, belediyenin gerçek sahiplerinin onlar olduğuna yeniden inanmak biliyorum ki hepsine umut oldu. Kardeşlerim Milliyetçi Hareket Partisi Belediyeciliğine katılmak için söz birliği yaptılar.

PROJELER

Bu sebeple bölgemize umut olan projelerimizin birkaçını hatırlatmak isterim. Bankamatik işçiliği bitirilecek. Yeni oluşturulan istihdam alanları ile her mahalleden ihtiyaç ve kabiliyet sahibi gençlerimize iş imkanı verilecek. Mahallelerimizde kurulacak olan eğitim merkezleri ve gençlik merkezleri ile ilkokul ve lise öğrencilerimize özel eğitim desteği sunulacak. Kadınlarımız için oluşturulacak merkezler ile kadınlarımıza el becerisi ve eğitim imkanı sunulacak. Eğitim merkezlerimizde atanamamış öğretmenlerimiz çalışacak. Şehrimizde kurulacak Bağımlık merkezi ile her türlü bağımlılıkla mücadele edilecek. Tedavi ve rehabilitasyon süreçleri de gözetilerek madde bağımlısı vatandaşlarımız temiz hayata kavuşabilecek.  Her mahallenin sorunları ile doğrudan ilgilenecek birimler kurulacak ve en hızlı hizmet imkanı sağlanacak. Çocuk parkları ve yürüyüş yolları yenilenerek sağlıklı ve güvenli ortamlar oluşturulacak.

"KADIN ELİ DEĞSİN"

Beykent site sakinlerine ve Yığılcalılar dernek mensupları ile bölge halkımıza yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm kardeşlerime söz veriyorum.  Kdz. Ereğli hep birlikte yönettiğimiz bir şehir olacak. Haydi Kdz. Ereğli’ye Kadın eli değsin."

Başkan Arı Lale sanayide Başkan Arı Lale sanayide

Whatsapp Image 2024 03 24 At 00.29.43Whatsapp Image 2024 03 24 At 00.29.38Whatsapp Image 2024 03 24 At 00.29.37Whatsapp Image 2024 03 24 At 00.29.36

(Haber Merkezi)