AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tarafından gerçekleştirilen kitlesel açıklamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gelişmeleri yakından takip ettiklerini, gerekli açıklamaların AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu tarafından yapıldığını hatırlatan Çağlayan, TTK'yı daha da büyütmek istediklerini söyledi. Çağlayan, ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"BÖYLE BİRŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL"

İŞ VAADİ İLE 6 BİN 500 EURO DOLANDIRILACAKTI!.. İŞ VAADİ İLE 6 BİN 500 EURO DOLANDIRILACAKTI!..

"Zonguldak'ta sanal bir gündem oluşturulmak isteniyor. Halüsinasyon görenler bunu gerçekmiş gibi bir tavrın içine giriyorlar. Kesinlikle gerek maden işçimizi gerek hemşerilerimizi yanlış bilgilendiriyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun özelleştirilmesi için herhangi bir yönetimsel reform hazırlığı yok. Ancak Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun geliştirilmesi ve büyütülmesi için her daim çalışmalar yapılmaktadır. Biz de bunların takipçisiyiz.

"BUNDAN VAZGEÇİN"

Bizler, Zonguldak'ın faydasına olacak her işte avazımız çıktığı kadar sözümüzü söyleriz. Zonguldaklı hemşerilerimizin yanında yer alırız. Hem milletvekillerimizle hem ilçe başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle, il genel meclis üyelerimizle ve tüm teşkilatlarımızla Zonguldaklı hemşerilerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Konu ne olursa olsun, söz konusu Zonguldak'ın menfaatleri ise biz Zonguldak'ımızla birlikte yürümeye devam ederiz. Ancak yalan ve doğru olmayan, gerçek dışı rüyalar görerek hayal satarak Zonguldak'ta gündem oluşturanlara da bir çift sözümüz var. Sizler halüsinasyon görüyorsunuz, gerçek aklınızı bulandırıyorsunuz. Bundan vazgeçin.

ANKARA'DA BULUŞMA YAPILACAK

11 Temmuz Perşembe günü bir aksilik olmazsa, bu işin sorumlusu Türkiye Taşkömürü Kurumu'nu büyütmek ve daha çok üretmek için gece gündüz çaba sarf eden kıymetli Enerji Bakanımıza, milletvekillerimizle ve Genel Maden İşçileri Sendikası'nın temsilcileriyle birlikte bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Birinci ağızdan da bu açıklamalar yapılacaktır. Bundan ötesi kesinlikle hayal satmak ve bir aldatmacadır. Kıymetli hemşerilerimizin bunlara itibar etmemesini özellikle rica ediyorum.

"SİYASİ MALZEME OLARAK KULLANILMAYA ÇALIŞILIYOR"

Türkiye Taşkömürü Kurumu her dönem birilerinin elinde siyasi malzeme olarak kullanılmaya çalışılıyor. Bunu artık bırakın. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nu siyasi malzeme olarak kullanmaktan vazgeçin. Oraya işçi alan bizleriz. İşçi almaya da devam edeceğiz. Bir kürek fazla üretilebilmesi için yapılması gereken her şeyi el birliğiyle, omuz omuza yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak'ımızı sadece Türkiye Taşkömürü Kurumu'yla ilerletmek olmuyor. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun yanında, bir taraftan kurumun özelleştirileceği yaygarası yapanlar, diğer taraftan bin üç yüz kişinin, bin beş yüz kişinin çalışacağı Filyos'taki fabrikalara karşı çıkanlardır. Bunlar, tıpkı bugün belediyenin envanterinde olmasına rağmen milli ve yerli TOGG aracımıza binmeyenler, Türkiye Taşkömürü Kurumu üzerinden siyasi atraksiyonlar yapmaya çalışmakta ve halkı galeyana getirmeye çalışmaktadır. Aslında bunları yaparak da kuruma zarar vermektedirler. Kuruma faydası olacak işlerin peşinde koşarsanız kolunuza gireriz. Kuruma zarar verecek işlerin peşinde olursanız karşınıza çıkarız. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum"

Whatsapp Image 2024 07 10 At 13.56.13

Kaynak: BÜLTEN