Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş'ın Türkiye genelindeki tüm özel halk otobüslerinin 65 yaş ve üstünü yalnızca her ayın 1'i ile 4'ü arası ücretsiz yolcu taşıyacağını bildirmişti, kararın önümüzdeki günlerde uygulamaya sokulacağı öğrenildi.

Soydaş açıklamasında şu ifadelere yer vermişti: "Şehit ve gazi aileleri, emniyet ve basın mensuplarının ücretsiz taşımadan sürekli yararlanabileceğini aktaran Soydaş, şunları kaydetti: "Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1'i ile 4'ü arası taşıyalım. Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1'i ile 4'ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak."

Samsun’da trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Samsun’da trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

KARADENİZ EREĞLİ'DE DURUM

Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Baki Karaarslan ise birliğin aldığı kararı Karadeniz Ereğli'de de aynı şekilde uygulamaya sokulacağını söyledi. Uygulama ülke genelinde başladığı an Karadeniz Ereğli'de de her ayın 1-4'ü arası 65 yaş ve üstünü ücretsiz taşıyacağını belirten Karaarslan, geri kalan 26 gün ise ücretini ödeyerek ulaşımını sağlayabilecek.