Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Temmuz ayı belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada, Erdemir'in zulüm yaptığını, çevreyi kirlettiğini ve belediyeye vergi ve emlak borçlarını ödemediğini söyledi.

"BİZİ MAHKEMEYE VERİYOR"

Erdemir'in özelleştirilmemesi için büyük mücadeleler verildiğini hatırlatan Posbıyık, bölgede yaşanan kanser ve erken ölümlere ilişkin de açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: "Erdemir, işçilerine zulüm yaptığı gibi Ereğli halkına zulüm yaptığı gibi belediyede zulüm yapmaya devam ediyor. Vergi borçlarını, emlak vergilerini ödemiyor, mahkemeye veriyor bizi. Ne mücadeleler ettik özelleşmesin diye. Ne büyük mücadeleler, kitaplar yazılır. Basın mensupları ile ekiplerimizle büyük mücadele ettik, başaramadık.

"MİLLİ KURULUŞ DİYE SEVİNDİK, TESELLİ OLDUK"

Özelleşti ama hiç değilse Milli bir kuruluş aldı diye sevindik. Yani milli bir kuruluş aldı diye sevindik, teselli olduk. Başımıza gelecekleri de biliyorduk. Kendileri hep bana hep bana rabbena demeye devam ediyor. Havayı kirletiyor, kanser, erken ölümler bölgemizde hızla artmaya başladı. Çevrecilerden, sivil toplum örgütlerinden, siyasi partilerinden, milletvekillerinden ses seda yok. Onlar için herşey güllük gülistanlık. Emlak vergimizi ödemiyor."

SAHİLDE PİYANO SESİ VAR! SAHİLDE PİYANO SESİ VAR!

Muhabir: Mustafa Kemal Bektaş