Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Yaz okullarının, öğrencilere yaz tatilinde hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı sunan harika bir seçenek olduğunu açıkladı. Bu kursların genellikle spor ve kültürel aktiviteleri bir araya getirerek öğrencilere çok yönlü bir deneyim sağlayacağına değinen Akgül, yaptığı açıklamada şu görüşleri paylaştı:

İLK, ORTA VE LİSE DÜZEYİNDE

"Spor aktiviteleri, çocukların fiziksel gelişimini desteklerken, takım çalışması ve liderlik becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olur. Futbol, basketbol, yüzme gibi sporlar sayesinde çocuklar hem sağlıklı bir yaşam tarzı benimserler hem de enerjilerini olumlu bir şekilde kullanabilirler. Bu sene ilk kez ilçemiz genelinde ilkokul-ortaokul ve lise düzeyinde ücretsiz yaz okulları açıyoruz. Çocuklarımız bu fırsatı değerlendirsinler, eğlensinler.

RESİM, MÜZİK, TİYATRO...

Kültürel aktiviteler ise öğrencilerimizin sanatsal ve sosyal becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Resim, müzik, tiyatro gibi sanat dalları, öğrencilerimizin yaratıcılıklarını keşfetmelerine ve ifade etmelerine olanak tanıyacak Ayrıca, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle etkileşimde bulunarak, hoşgörü ve empati gibi önemli sosyal beceriler kazanma fırsatı verecektir. Kültürel etkinlikler, öğrencilerimizin dünya görüşlerini genişletecek ve onlara farklı bakış açıları kazandıracaktır.

ÇOK YÖNLÜ DENEYİM

Kısacası , yaz okulları spor ve kültürel aktivitelerle zenginleştirilmiş programları sayesinde öğrencilerimizin hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişimlerine katkı sunacağız. Bu programlar ile öğrencilerimizin yeni arkadaşlıklar kurmalarına, yeni ilgi alanları keşfetmelerine ve özgüvenlerini artırmalarına yardımcı olacağız. Yaz okullarımızın sunduğu bu çok yönlü deneyim, öğrencilerimizin okul dışındaki zamanlarını verimli geçirmelerini sağlayacak ve onları geleceğe daha iyi hazırlayacak."

Whatsapp Image 2024 06 01 At 14.53.40

PEK ÇOK BÖLGEDE KAZA, YARALILAR VAR PEK ÇOK BÖLGEDE KAZA, YARALILAR VAR

(Haber Merkezi)

Editör: Derya Tetik