Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi ve Mezunlar Derneği (KEALMED), yıllardır sürdürdüğü geleneği devam ettirerek, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi (KEAL)’ni kazanan 9’uncu sınıf öğrencileri için de rozet takma töreni düzenledi.

18 Ekim Çarşamba günü Erdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören 9’uncu sınıf öğrencilerinin sahnedeki yerlerini almasıyla birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrenciler daha sonra okul marşını söyledi.

ALTIN, KEAL AİLESİNE KATILAN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

KEAL Müdürü Selçuk Altın, yaptığı açılış konuşmasında KEAL ailesine yeni katılan öğrencileri tebrik ederek, “Öğrencilerimiz bizlerle birlikte uzun, kaliteli ve başarı dolu bir lise yolculuğuna çıkmak için Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’ni tercih ettiler. Bu tercihin arka planında KEAL’in kurumsal ve köklü bir kültüre sahip oluşu, farklı alanlarda birçok başarıya imza atmış bir geçmişinin oluşu büyük bir önem arz etmektedir. Amacımız gençlerimizi bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde yetiştirmek, onların kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna, gelişimine katkıda bulunacak meslek sahibi olmalarına rehberlik etmektir. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nin kendine has bir büyüsü, her gelene açık bir kapısı, her gideni unutmayan bir vefası, her yaşananı kaydeden silinmez bir belleği vardır. Aynı zamanda bugün farklı meslek gruplarından mezunlarımız ile ailemize yeni katılan 9. Sınıflarımızın anlamlı buluşmasına ev sahipliği yapıyoruz. Değerli mezunlarımız; 9. Sınıflarımızın rozetlerini takdim ederek heyecanımıza ortak olacaklar. Bizleri yalnız bırakmayan mezunlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. 

Altın, sözlerinin sonunda İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını şiddetle kınadığını belirtti ve hayatını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet diledi.

ATEŞ: “KEAL, KÖKLÜ VE DEĞERLİ BİR GEÇMİŞE SAHİP”

Daha sonra bir konuşma yapan KEALMED Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Ateş de yeni öğrencilere önlerindeki dört yıllık süreçte sevgiyle ve bilgiyle dolu başarılı bir dönem geçirmelerini diledi ve “Bu yıl 40’ncı yılını geride bırakan Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi; temelinde kolej ruhunu barındıran, eğitim alanında kıymetli öğretmenleri, sosyal kültürel ve akademik alanlarda başarılar elde eden öğrencileri ile dünyanın dört bir yanındaki farklı mesleklerdeki mezunlarıyla köklü ve değerli bir geçmişe sahiptir. Son bir kaç yıldır dünyada ve ülkemizde yaşanan felaketlerin ardından elbette biz de KEAL olarak kendi payımıza düşeni aldık. Elimizdeki koşullara göre en iyisini ortaya koymak, bunu hedefleyip var gücümüzle çabalamak bile belki de bu tür durumlarda başarıların en büyüğü. Önce pandemi süreciyle hayatımıza giren uzaktan eğitim modeli, ardından deprem güçlendirme programı nedeniyle okulumuzda plansız başlayan tadilatla değişen ve hatta zorlaşan koşullarımız alıştığımızın dışında ekstra bir efor sarf etmemize neden olduk. Bu süreçte biz de eğitim vakfı ve mezunlar derneği olarak konuyu yakından takip ederek yöneticilerimizle birlikte fazlasıyla destek olmaya çalıştık. Eminim ki Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni yılla birlikte çok ama çok özlediğimiz okul binamızda yeniden daha güçlenmiş bir biçimde eğitim ve öğretime başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Konya'da Bilgehaneler'de kış dönemi Konya'da Bilgehaneler'de kış dönemi

 

“EN BÜYÜK RAKİBİNİZ YİNE KENDİNİZ OLACAK”

Profesyonel bilardo sporcusu Semih Saygıner’in “Bir insanın en büyük başarısı tembelliğine karşı koymasıdır” sözünü hatırlatan Ateş;  öğrencilere, “Hayatın her anında hedeflerinize ulaşma yolunda belki de en büyük rakibiniz yine kendiniz olacak. Eğitim öğretim hayatınız boyunca hayal gücünüzü kullanın, sorunlara karşı fikriler üretmeye çalışın, hata yapın. Tecrübe en büyük öğretmendir. İlgi alanınız olmasa da farklı konularda bilgiler edinmeye çalışın. Başarılı olmak için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın.”öğütlerinde bulundu.

Konuşmaların ardından okul mezunları tarafından KEAL ailesine yeni katılan öğrencilere rozetleri takıldı.

Öğrencilerin heyecanına velilerinin yanı sıra okul idarecileri ve öğretmenlerinin de ortak olduğu tören, anı fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

WhatsApp Image 2023-10-19 at 13.07.24WhatsApp Image 2023-10-19 at 13.07.24 (4)WhatsApp Image 2023-10-19 at 13.07.24 (3)WhatsApp Image 2023-10-19 at 13.07.24 (1)WhatsApp Image 2023-10-19 at 13.07.24 (2)