İŞÇİ SİYASETÇİLER İŞÇİLERE GİTTİ İŞÇİ SİYASETÇİLER İŞÇİLERE GİTTİ

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr.Dr.Ali Burak Bostan ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Esra Gözde Aydın poliklinik hizmeti vermeye başladı.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimliği de 2 doktorun göreve başlamasını sosyal paylaşım adresinden duyurdu. Gazetemizin haberi kullanmasının ardından okuyuculardan da yorumlar gelmeye başladı.

Bir vatandaş hastanede muayene olabilmek için vatandaşların çok erken saatlerde sıraya girdiğini, bir çoğunun tedavi olamadığını, özel hastanelerin de aşırı pahalı olduğunu belirttiği yorumunda şu ifadeler yer verdi:

"Kemal Adanalı: Kalp doktoru yok, iç hastalıkları tek, göğüs hastalıkları tek. Sabah 5'te kuyruk başlıyor. Hastaların yarısı tedavi olamıyor. Özel Hastaneler soygun makinesi olmuş. Emekli maaşı yetmiyor. Televizyona çıkan şunu yaptık bunu yaptık boy gösteriyor. Yalan palavra atıyorsunuz. Allah'a havale ediyoruz. 31 Mart seçimleri geliyor."

Bir vatandaş da Emar'a 1 ay sonrasına sıra verildiğine dikkati çekerek, "Salih Köseoğlu: İlk başta hastanede adaleti sağlayın. Emar'a bana veriyorlar 1 ay sonra sıra ama tanıdığım biri geliyor tanıdık vasıtasıyla hemen aldık diyor. Adalet nerde Devlet Hastanesi?" sorusunu yöneltti.

Volkan Aydemir: Gece 3-4'te sıra yazılıyor. Ama sıra almadaki çalışanlar ve güvenliğin elinde. TC ile istediği doktora sıra alabiliyor. Bire bir şahit olmuşluğum var. Ama randevuya sıra yok.

Kerem Oktay: Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde acilde tanıdığın var ise işlerin yürür ve tanıdığının sohbetine göre ilacın yazılır. Yoldan yola gidersen mal gibi geri geliyorsun, yüzüne bile bakmıyorlar, tedavi etmiyorlar. Benim başıma kaç kez geldi bu olay. Bi serum için kaç kez ağız dalaşına tutuştuk,  genç doktorlar ile yapmıyor. Nuh diyor peygamber demiyor ama tanıdığı hastaneye can sıkıntısına geldim ufak tefek halsizlik var dediğinde kulağına fısır fısır bir serum baktırayım mı demesini biliyor. Buna bile şahit oldum ben. Denetim yok eşitlik yok yuları polikliniğe zar zor sıra buluyorsun asistan da doktorda (yeni yetişmiş doktorlar) elinde telefon dakikalarca oynadığı konusunu yazıştığı gırgır şamata yaptığı oluyor seni içeri almış olmasına rağmen bekliyorsun. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinin çivisi çıkmış. Hepsi bu şekilde değil işini gayet düzgün yapan doktorlarımızda var elbet ama geneli bu şekilde şimdi diyecekler yalan dolan iftira ama bu msj okuyan gören başına gelen var ise rica ediyorum sessiz kalmasın ki inşallah hastanelerimiz düzene girsin özellikle acil bölümleri"

Ebrar Kuşçu: Acillerde bakmıyor artık geldim geçtin havasıyla yolluyorlar. Özellerde kiminin gücü yetiyor kiminin yetmiyor, aciller niye kulak verilmiyor.

Hatice Aktürk: Sözün bittiği yer.

(Haber Mustafa Kemal Bektaş)