CHP Zonguldak Belediye Başkan aday adaylarından Tahsin Erdem, CHP'nin Zonguldak Belediye Başkan adaylığının belirlenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Balıkesir’de Gündoğan yine ‘Yücel Yılmaz’ diyor Balıkesir’de Gündoğan yine ‘Yücel Yılmaz’ diyor

Yakınların, akrabaların partiye üye yapıldığı ve bu konuda diretildiği bir süreçte, ön seçim kararlarının ne kadar doğru yapıldığı tartışma konusu olurken CHP'de Zonguldak Belediye Başkanlığı için üye partilere sorulacağı açıklandı.

CHP'de Belediye Başkanı olan isimlerden Tahsin Erdem, yaptığı yazılı açıklama şu görüşlere yer verdi:

"Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer, değerli yol arkadaşlarım. Haftalar öncesinden en adil ve en demokratik aday belirleme yönteminin ön seçim olduğunu söyleyen ben ve arkadaşlarım, CHP genel merkezinin almış olduğu ön seçim kararını parti içi demokrasi adına bir zafer olarak görüyor, başta CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere “ön seçim” kararı alarak genel merkeze gönderen İl Başkanımız Sayın Devrim Dural ve Merkez İlçe Başkanımız Sayın Osman Zaimoğlu ve yönetim kurullarına, üye iradesine duydukları saygıdan ötürü şükranlarımı sunuyorum. Partimizi Zonguldak’ta gündemin ilk sırasına oturtan, üyelerimizi konsolide edecek olan ön seçim kararının tüm Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.  Halka rağmen, demokrasiyi yok sayarak tepeden inme değil, üyenin takdirini kazanarak rüzgarı arkasına alacak Cumhuriyet Halk Partisi adayı 31 Mart akşamı Zonguldak’ın yeni Belediye Başkanı olacaktır. Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı için başvuran hepsi biribirinden değerli aday arkadaşlarımın tamamının yarışacağı bir ön seçim yerine 3 adaylı bir önseçimin burukluğuyla da olsa bu Zonguldak CHP örgütünün ortaya koyduğu irade ve kararlılığın zaferidir.  Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak… Kazanan Zonguldak halkı olacak…"