Karadeniz Ereğli'de trafik akışının zaman zaman tek şeride düştüğü Erdemir Ofis yolunda Karadeniz Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çalışma başlattı. Ana yol güzergahındaki sahil bölümüne geçişteki kaldırım sökülüyor. Sökümün tamamlanmasının ardından betonlama çalışması yapılarak yol çift şeride dönüşecek.

Konuya ilişkin internet sitemizde çıkan haberlere sosyal medyadan da çeşitli yorumlar geldi. Sorunun kafelerden kaynaklandığını, yolun karşı şeridine sandalye attıkları ve hatta sahil güzergahına bile masa kurulduğunu belirten vatandaşlar ofis yolundaki halk otobüsü yoğunluğuna da dikkati çekiyor.

İşte gelen yorumlar şu şekilde:

Uğur Akman: İnşallah kafelere ait değildir sonra çıkıp ben burası için kira veriyorum deyip araç sahipleriyle tartışıyorlar.

Kdz.Ereğli: Ofis yolunda bulunan kafeleri uyarsalar keşke, park yapılmaması için hem kafe önüne hem de yolun sahil tarafına sandalye atıyorlar? Orası kime ait? halka mı? Yoksa işletmeye mi?

Yurdakul Özegen: Aynen öyle her yeri kapatıyorlar güya neymiş müşteriye aitmiş.

Erdoğan Arslan: Merak etmeyin orayı da dükkan sahipleri babalarının malı gibi kapatırlar.

İŞ VAADİ İLE 6 BİN 500 EURO DOLANDIRILACAKTI!.. İŞ VAADİ İLE 6 BİN 500 EURO DOLANDIRILACAKTI!..

Volkan Aydemir: Kimin aklına geldiyse tebrikler.

Salih Köseoğlu: Ereğli'de hiç bir şey düzelmez zengin kısım mercedeslere ciplere dokunulmuyor orası tek seride düşüyor. Ceza yazan yok ekip orada duruyor uyarmıyor kafeler araçları istediği gibi çekip sandalye koyup kapatıyor yol kimin?

Hakan Turhan: Özel halk otobüs bekleme yeri oradan kaldırılıp ömerli de otobüs terminali veya hastane bölgesinde yer verilmeli veya daha uygun nereler varsa bakılmalı

Mithat Aydemir: Kafeler müşterileri için yolu işgal etmeseler sorun olmaz zaten sahile gelen insanlar kafeler yüzünden araç park edemiyorlar kafeler sahildeki çimenlerde üzerini sandalye ve masalarla doldurmuşlar birde yol kenarındaki araç park yerlerine sandalye ve dubalar la işgal ediyorlar bu konuda da yazı paylaşırsanız iyi olur.

Ergin Demirel: Tek yön yap geç uğraşma.

Kaynak: SOSYAL MEDYA