Ormanlı'da AK Parti'nin adayı Bayram Başol 747 oy alarak yüzde 51.12 oranla yeniden belediye başkanlığına seçildi. Ormanlılı olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt bilindiği gibi seçimlerde kendi bölgesinde yoğun bir çalışma içerisine girmiş ve AK Parti adayına destek istemişti. MHP adayı Tacettin Aldırmaz yüzde 43.66 oy oranı ile 638 oy aldı. Aradaki fark ise 109.

Seçim sonrası AK Parti cephesinde büyük sevinç yaşandı. Önce Kandilli ve sonra Ormanlı'ya giden AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, büyük mutluluk yaşamış ve beldeye hizmet etmek için söz vermişti.

MHP Ormanlı Belde Başkanlığı da sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaptı, milletvekili Bozkurt ile belediye başkanı Başol'a tepki gösterdi.

Belde Başkanı Durdu Koç, yaptığı açıklamada, Başol'a çok ağır tepkiler gösterdi, çeşitli suçlamalarda bulundu.

"TEHDİT ETMİŞTİR"

Koç, açıklamasının bir bölümünde şu görüşlere yer verdi: "Ormanlı AKP Belediye başkan adayı Bayram Başol seçim süreci boyunca ucuz ve kalitesiz siyaset peşinde koştu. 2016 yılında adayımız Tacettin Aldırmaz in belediye meclis üyeliği döneminde meclis oturumunda 2 adet araç alımına red oyu verdiği için Ormanlı'ya ihanet ettiler diye yerel gazetecilere haber yaptırması ve belediye meclisinde alınan bu karar evraklarını evlere mektup olarak göndermesi hem suç hem de alçaklık olduğunu umursamamıştır. Olayın gerçekliği ise adayımız Tacettin Aldırmaz meclis üyeliği döneminde bu oturumda belediyemiz iktidar belediyelerden hibe desteği ile araç talebinde bulunması gerektiğini belediyemizin bütçesinin kıt kanaat olduğunu dile getirip red oyu kullanmıştır. AKP Ormanlı Adayı Bayram Başol özel bir şirkette çalışanlara işten çıkarmam bir telefona bakar diyerek bölgemizde ki emekçi kardeşlerimize ekmekleriyle tehdit etmiştir. Yine belediye bünyesinde geçici işçi statüsünde çalışan personele Tacettin Aldırmaz Belediye başkanı olduğunda sizleri işten çıkartacak diyerek ucuz siyasetine devam etmiştir. Fakat iyi bilsinler beş yıl haksızlık karşısında enselerinde olacağımızı ve kamuoyuna sürekli bilgi vereceğimizi bilin, Ormanlı halkının bir dirhem hakkını kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz.

"MİLLETVEKİLİ RESİM PAYLAŞANLARI ARADI"

SİLAHLA VURULMUŞ HALDE DOĞUM YAPTI SİLAHLA VURULMUŞ HALDE DOĞUM YAPTI

Sayın Milletvekilimiz Saffet Bozkurt u seçim çalışmalarımızda Cumhur ittifakı vekilimiz görüp kendisine bölgemiz insanı oluşundan saygılı bir siyasi duruş gösterdik. Her alanda adayımız Tacettin Aldırmaz ve Ormanlı Milliyetçi Hareket Partisi Belde teşkilatı olarak da vekilimiz hakkında olumsuz bir düşünce fikir beyanın da bulunmadık. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli savunduğu gibi Cumhur ittifakına zarar verecek tüm söylem ve olumsuzluklardan uzak durduk. Vekilimiz ise insanların Facebook ta adayımız Tacettin Aldırmaz in fotoğrafını paylaştı diye telefonla arayarak oyunuzu bize verin ve adayı sahada vekil sizi işe aldıracak söylemleri ile bizde ki saygınlık derecesini düşürmüş sandıklardan korku ve yalan bir sonuç çıkmıştır, burada demokrasi tecelli etmemiştir. "

Öte yandan açıklamaların altına gelen yorumlarda ise Ormanlı'da Bayram Başol 55 oyla seçimi kazandı, aradaki fark 109. 55 Kişi Bayram yerine Tacettin'e oy verseydi seçimi hak eden kişi kazanacaktı ifadelerine yer verdiler.

(Haber Merkezi)