Seçim çalışmalarında mahallelerde mitingler düzenleyen Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer Kepez’de teravih namazı sonrası düzenlediği mitinge çok sayıda kişi katıldı.

Konuya ilişkin AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi Medya Tanıtım ve Basın Birimi'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"EREĞLİ’NİN AYDINLIK GÜNLERİNE IŞIK TUTUYORSUNUZ"

Akşam saatlerinde iftar sonrası Kepez Halkı ile buluşan ve miting alanında yoğun ilgisiyle karşılaşan İbrahim Sezer: “Kepezliler bu saatte beni bu kalabalık ile karşıladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Kepez bize inandı. Bizlere seçim sürecinde üzerimize birçok karalama algıları yapıldı. Ama görüyorum ki sizlerin bana olan güveni hiç değişmemiş. Bu güvene layık olmak için herkesten daha çok çalışacağım. Sizler Ereğli’nin kaybettiği karanlık yılları elinizdeki telefonların ışıklarıyla, bana olan inancınızla, aydınlık günlere ışık tutuyorsunuz. Bizler Ereğli’nin kaybettiği yılların telafisi için hep birlikte yeniden el ele vererek çalışacağız. Sizlerin bana verdiğiniz bu enerjisi ile, bana olan inancınızı merak etmeyin boşa çıkarmayacağım” dedi.

BOZKURT, GENEL MÜDÜR YALÇIN EYİGÜN'ÜN ZİYARET ETTİ BOZKURT, GENEL MÜDÜR YALÇIN EYİGÜN'ÜN ZİYARET ETTİ

"SEÇİM PARALARINI BELEDİYEDEN KARŞILAYAN BAŞKANIN TECRÜBESİ İFLAS ETMİŞTİR"

Ereğli’ninbeş yıldır çoğu hizmetten mahrum bırakan bir başkan tarafından yönetildiğini, şehrine geçen 5 yıl süresince hizmet vermeyen bu başkanın, gelecek beş yılda da hiçbir bir hizmet gösteremeyeceğini söyleyen Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer ayrıca: “Ereğli’de seçim sürecini yürüten CHP Belediye Başkanı Adayının seçim harcamalarını belediye kasasından yaptığını biliyoruz. Seçim araçlarının belediye tarafından kiralandığını ve bu araçların yakıtlarının yine belediye tarafından ödendiğini de biliyoruz. Oysa ki Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 100 milyon SSK borcu var ve Ereğli Belediyesi bu şekilde yönetilmeye devam ettiğinde, gelecek bir sene içerisinde işçi maaşlarını bile ödeyemeyecek duruma gelecek. Kısacası belediye yönetme işi tecrübe işi diyen başkanın tecrübesi iflas etmiştir” dedi.

"HİÇBİR İŞÇİ İŞSİZ KALMAYACAK, İŞ BARIŞI VE ÖZVERİYLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"

Diğer taraftan kendisinin başkan olduğunda belediyeden işçi çıkaracağı söylentilerine Sezer: "Belediye başkanı olduğum zaman hiçbir işçiyi çıkararak mağdur etmeyeceğim. Ben ve ekibim göreve geldiği andan itibaren belediye çalışanları ile iş barışı içerisinde birlikte, Ereğli’mizin layık olduğu hizmeti alması için elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” cevap verdi.

"HALKIMIZI BEKLEDİĞİ HİZMETLERİ KAVUŞTURMAMIZA AZ KALDI"

Ereğli’nin 25 yıldır çoğu hizmetten mahrum kaldığını, sosyal alanların bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldiğini, yolların köstebek yuvasına döndüğünü, kaldırımların yetersiz olduğunu dile getiren Sezer, başkanlığa geldiğinde bunların en kısa zamanda telafisinin yapılacağını ve ciddi ve uzun çalışmalar sonucunda hazırladıkları projeler ile Ereğli’yi çok canlı günlere taşıyacağını, bugüne kadar pansuman şeklinde yapılan hizmetlerin son bulacağını ve bu projeler ile Ereğli Halkı’nın beklediği hizmetlere kavuşacağı günlere az kaldığını söyledi.

"SİZLERİN ENERJİSİ İLE BAŞARAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY YOK."

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı İbrahim Sezer: "Ereğli’mizde yıllardır hizmet bazında hizmetlerden yetersiz kalıyorsunuz. Bizler Millet Bahçesi ile spor alanları, mesire alanlarının yanında gençlerimizin etkinlikler yapabileceği alanları inşa edeceğiz. Bizler sizler için 30 yıldır aynı düğün salonunu kullanmak zorunda kaldığınızı biliyorum. Birçok mahallemize modern düğün salonları inşa edeceğiz. Kavaklık Mahallesi’nde vatandaşın ceninden 1 kuruş çıkmadan Kentsel Dönüşüm gerçekleştireceğiz. Botbaşı’na içinde kütüphanesi, nikah salonu, sineması, konferans salonları olan Kültür Sanat Merkezi yapacağız. Bizler kamyonlar garajı denen bölgede yine içinde nitelikli ustaların yetişeceği, içerisinde eğitimler verileceği Teknopark Bilim İnovasyon Eğitim ve Arge Merkezi kuracağız. Bizler Engelsiz Yaşam Merkezi, Spor Tesisleri, Mesire Alanları, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri kuracağız. Yıllardır yapılamayan Kent Meydanımızı ve Sahilimizi en güzel şekliyle yapacağız. Kısacağı kaybedilen yıllarımızı kazanmanın tam zamanı diyorum. Baştan dediğim gibi sizin bu enerjiniz ile başaramayacağımız hiçbir şey göremiyorum“dedi.

SEZER GÖRÜYORUM: “EREĞLİ HALKI DEĞİŞİME HAZIR”

Ereğli’nin her bölgesinde Ereğli Halkı tarafından sevgi ve inançla karşılandığını ve Halk buluşmalarında sorunları dinlediklerinde ve halkın kendilerine verdikleri destekler karşısında çıkardıkları sonucun “Ereğli Halkı Değişime Hazır” yönünde olduğunu belirten Sezer: “Sayılı günler kaldı. Bizler sizin karşınızda hizmet verecek tek kişiyiz. Birileri gibi çift adayla çıkmadık. İyi Parti gerçek adayın sözcülüğünü yapan bir eski belediye başkanı var. Bizler oyunlarla oy toplama peşinde değiliz. Açık, net, şeffafız. Sizlerin bana olan inancını asla boşa çıkarmayacağım” diyerek sözlerini bitirdi.

Kepez Halkı konuşma bitiminde İbrahim Sezer’e tam destek sözü verdi.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 11.46.22 AmWhatsapp Image 2024 03 28 At 11.46.20 Am

Whatsapp Image 2024 03 28 At 11.46.27 Am

(Haber Merkezi)