Kenan Gündoğdu, muhtarlar, köylüler ve partililer ile birlikte il genel meclisine aday olduğunu açıkladı.

“Partimde siyaset yapmayı seviyorum. Severek yapılan her iş de mutlaka başarı oluşur” diyen Gündoğdu’nun açıklaması şu şekilde:

‘Çok değerli muhtarlarım bana güç verdiniz, gücüme güç kattınız. Her kesimden destek olmaya gelen değerli Gönültaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Kentimin yerel basının kıymetli temsilcileri sizleri de saygıyla selamlıyorum.

Trabzon'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı Trabzon'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı

Değerli dostlarım Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk çağdaş medeniyet hedeflerine ulaşmak yolunda yapacak çok işimiz var her şeyden önce kimseyi kırmadan dökmeden partimizde birlik ve beraberliği paylaşmayı büyütmek zorundayız. Her birimiz çok etkili olacağım partimize güç katacağımız alanlarda göreve talip olmak zorundayız. Partimizde söz sahibi olanların asıl görevi iyi analiz yaparak partimize güç katacak bizi yerelde ve genelde yukarılara taşıyacak adımları atmaktır. Memleketimiz ve milletimiz için başarmak zorundayız.

Sizlere biraz kendimden bahsedeyim, madenci bir ailenin 5 çocuğundan biri olarak Ören Köyünde doğdum. Ören Köyü İlköğretim Okulundan sonra Ereğli Lisesi ortaokulundan mezun olup liseyi Endüstri Meslek Lisesinde bitirdim. Bu kentte ayakkabı da boyadım simit de sattım lokantada bulaşık da yıkadım ve 35 yıla yakın bu kentte meslek erbabı olarak esnaflık yapıyorum. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldım. Partimin yönetim kademelerinde görev aldım. Üyesi olmaktan onur duyduğum partimde 2009 yerel seçimlerinde adını saygı ve rahmetle andığım Yaşar Başkanımın ve yönetimin teklifi ile İl Genel Meclis Üyeliği listesinde yer aldım. O seçimlerde partim son yılların en yüksek oyunu almıştı. 6 üyenin 3 ünü partim kazanmıştı. Ben dahil 3 arkadaşım seçilmişti. Her türlü engellemelere rağmen binde 25 oyla 4 ü kaçırdık. Bugün 2009’u hatırlayanlar vardır partimde her türlü engellemelere rağmen 0,25 ile 4’ü kaçırdık.

Bizlere olan bu güveni ben Kenan Gündoğdu olarak layık olmaya çalıştım ve elimden geleni yaptım. 5 yılın sonunda seçilen 3 arkadaşımdan yalnız ben kaldım. Biri istifa etti biri parti değiştirdi. Buna rağmen 2014 yerel seçimlerinde ben üçüncü sırada ancak yer aldım. Ancak il genel meclisine 2 arkadaşımızı gönderdik ben seçilemedim bu kez de seçilen arkadaşlar biri 3 veya 4 ay sonra sahaya inmeden partimizi terk etti. Adalet ve Kalkınma Partisine geçti. Diğer arkadaşımız 5 yıl içinde partiye uğramadı desem yeridir o da yine seçim dönemlerinde başka partiye gitti başka partiden aday oldu. 2019 yerel seçimlerinde il genel meclisine üye olarak 3 üye gönderdik ama sahada yeterli olduğumuz söylenemez. Oylarımıza baktığımızda köylerde yokuz. Değerli arkadaşlarım bugün ben burada karşınızdayım sizlerleyim ben aday adayıyım diyerek başım dik olarak karşınıza çıkabiliyorum. Partime asla ihanet etmedim. Her daim örgütümün yanında oldum. Her dönem mahallemde delege seçimlerine girdim çünkü ben partimi seviyorum. Sizleri seviyorum partimde siyaset yapmayı seviyorum. Severek yapılan her iş de mutlaka başarı oluşur ama severek yapmazsan ulaşamazsın başarıya.”