KAYIP MÜRETTEBATIN AİLELERİ BİLGİLENDİRİLDİ KAYIP MÜRETTEBATIN AİLELERİ BİLGİLENDİRİLDİ

2019 Yerel Genel Seçimlerinde CHP’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına yeniden aday olan, ancak adayları belirleyen Merkez Karar Yönetim Kurulu’ndan Parti Meclisine gönderilen listede adı bulunmayan Halil Posbıyık, son anda büyük bir çalım atmıştı. MYK’den gelmemesine rağmen, Parti Meclisinden aday olarak çıkma başarısını gösteren  Halil Posbıyık’a aday olma şansı açısından yine yeni bir şans doğdu.

Daha önceki gerçekleşen 36. Ve 37. Kurultaylarda da parti meclisine seçilen Ankara Milletvekili Semra Dinçer,  4-5 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen CHP’nin 38. Kurultayında 60 kişilik Parti Meclisine yeniden girme başarısını gösterdi. Dinçer, 2019 seçimlerinde Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı olarak Halil Posbıyık’ın gösterilmesini parti meclisinde savunarak kabul ettirmişti.

Yakın zamanda Kdz. Ereğli’ye gelerek Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından çiçeklerle karşılanan Semra Dinçer, 2024 yerel genel seçimlerde de “Belediye Başkan adayıyım” diyen Posbıyık’ın Parti Meclisindeki en büyük gücü olarak gösteriliyor.