AK Parti Zonguldak Milletvekilli Saffet Bozkurt, Karadeniz Ereğli'ye bağlı Bölücek ve Yaraşlıyörük Köyü mevkilerinde elektrik dağıtım şebekeleri yenilenecek.

KİRLİLİĞİN FOTOĞRAFI!.. KİRLİLİĞİN FOTOĞRAFI!..

Küresel çapta etkileri hissedilen iklim değişikliği, Türkiye'de de derinden etkilemekte ve özellikle doğal afetlerin artmasına neden olmakta. Bölücek ve Yaraşlıyörük köyünde mevkilerinde elektrik dağıtım şebekelerinin de olumsuz etkilendiğini hatırlatan Bozkurt, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Baskent EDAŞ, bu bölgelerde yaşanan elektrik kesintilerini azaltmak ve şebeke güvenilirliğini artırmak amacıyla 2024 yılı yatırım planı kapsamında önemli bir adım atmıştır. Bölücek ve Yaraşlı bölgelerindeki elektrik dağıtım şebekelerinin yenilenmesi için yaklaşık 11 km uzunluğunda yeni hatlar inşa edilecektir. Bu kapsamda yüklenici firmaya iş teslimi gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. Bu önemli yatırım, sadece kesintisiz elektrik teminini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bölgenin yaşam kalitesini ve ekonomik faaliyetlerini de olumlu yönde etkileyecektir. Baskent EDAŞ’ın projesinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. "

Muhabir: Derya Gökbulut Sağlam