İSTANBUL (AA) - Securitas Alarm, işletmenizin başarısı için hayati önem taşıyan iş yeri güvenlik sisteminin etkinliğini arttrmanın gerekliliğine dikkati çekerek önerilerde bulundu.

Securitas Alarm'dan yapılan açıklamaya göre, güvenliği sağlamak ve verimliliği artırmak için doğru özelliklere sahip bir alarm sistemi işleri kolaylaştırır.

Şirket, 81 ilde, 70 binin üzerinde aboneye hizmet sunuyor. Teknolojik güvenlik çözümlerini müşterilerine sunmak için global trendleri takip eden şirket, bu konuda kendini sürekli geliştiriyor.

Türkiye'nin farklı lokasyonlarında hizmet veren ilk coğrafi izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet gibi durumlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor. Alarm sinyallerine 8 saniye müdahale ile dünya ve Türkiye üzerinde bir ortalamaya sahip.

Securitas Alarm, işletmelerin başarısı için hayati önem taşıyan iş yeri güvenlik sisteminin etkinliğini arttırmanın gerekliliğine dikkati çekerek, bunun için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

"Kamera sistemi sağlık kontrolü hizmeti entegrasyonu, kamera sisteminizinde hard disk ve kayıt hataları, görüntü problemleri ortaya çıktığında veya sistemi sabote etme amacıyla gerçekleştirilen olası bir kablo kesilmesi durumu söz konusu olsa bile anlık olarak tarafınıza haber verilmesine olanak sağlar. Böylece kamera sisteminizin sağlıklı çalışıp çalışmadığından her an emin olabilirsiniz.

Bir alarm sistemi, kötü niyetli faaliyetlerin veya güvenlik ihlallerinin önlenebilmesi için kritik derecede önemlidir. Geleneksel bir alarm sistemi, devreye girdiğinde davetsiz misafirleri tespit etmede oldukça iyi olsa da tam koruma sağlama noktasında yetersiz kalabilir. Gelişmiş iş yeri alarmı ile günün 24 saati sizin için çalışacak potansiyele sahip bir sisteme sahip olursunuz.

Ticaret bakanlığı açıkladı... Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok! Ticaret bakanlığı açıkladı... Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok!

Geçmişte kullanılan eski alarm sistemlerinde, sistemi kontrol etmek için tuş takımının önünde durmanız ve düğmelere basmanız gerekirdi. Teknolojik yenilikler doğrultusunda geliştirilen ve bağlı akıllı telefon uygulamasına sahip ticari alarm sistemleri, fiziksel olarak orada olmasanız veya işletmenizin neresinde olursanız olun sistemi denetleyebileceğiniz ve hatta uzaktayken kontrol edebileceğiniz özelliklere sahip olması nedeniyle işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir.

İş yerinizde bulunmadığınız zamanlarda yaşanacak olası tehdit ve tehlikelere karşı, profesyonel bir alarm izleme hizmeti saniyeler içerisinde gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirir ve kullanıcının kendisini 7/24 güvende ve huzurlu hissetmesine katkı sunar. Hırsızlık olaylarının yanı sıra; yangın, acil tıbbi müdahale ihtiyacı, su baskını veya gaz kaçağı gibi durumlarda, alarm izleme merkezi uzmanları hızlıca duruma müdahale eder.