İYİ Parti'den kuzeni Murat Sesli aday olan önceki dönem Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlarından Murat Sesli, sürece ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Sesli, siyasete adaleti karıştırdıkları kendisine yönelik durum ile ilgili yukarıda (üst düzey) bilgi ve tanık olan isimlerin bulunduğuna dikkati çekti, kimler olduğunu açıklamadı. Murat Sesli'nin sadece siyasete girme yasağı bulunduğunu hatırlatan Sesli, şu konuşmayı yaptı:

"YUKARIDAN TANIK OLANLAR VAR"

"Adaleti siyasete karıştırdılar, çok açık ve net söylüyorum, geri adım da atmıyorum. Yukarıdan da şahitlerimiz de var. Konuşmalarımız, görüşmelerimiz oldu. Tanık olanlar var hem de yukarıda olanlar var. Karar çıkarsa belediye başkanlığına aday olur ve belediye başkanlığına aday olur algısı ile önümüze engel koydular. Ama engel koyduklarını unuttular ama bizde bir Murat Sesli daha var, kuzenim var. Seçimlere girmem ile sıkıntı var siyasete girmem ile ilgili bir sıkıntım yok. Bizim hayalimiz tek ben belediye başkanı iken görevden alındım ben belediye başkanı adayı olacağız, vakti gelince. Bizim vekil olma gibi birşey aklımızın ucundan bile geçmedi. Cumhurbaşkanımız o dönem haketmediği şekilde ceza aldı biz de hak etmedik. Biz bu cezaları hak etmedim, ceza ile ilgili bir sorunum yok, yapmadığım suçtan dolayı ceza aldım, yattım.

İYİ Partili Türkoğlu'ndan Gazze önergesi İYİ Partili Türkoğlu'ndan Gazze önergesi

"MAHKEME KARARINA BAKSINLAR"

Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar var ne kadar hakim savcı avukat varsa bu karara baksınlar. Bunu görmek istemeyen siyasiler var, oldu. Engel koymaya çalıştıklarını sandılar. Ben halkın gönlünde beraat etmişim. Her yerde ben konuşuyorum, her mitingde ben konuşuyorum, otobüsümüz geziyor, resimlerim var. Kuzenim yanımda onunla beraber yol yürüyorum. Engel var diyenler çıksınlar karşıma. Her gün şikayet ediyorlar beni, yatıyorlar kalkıyorlar beni şikayet ediyorlar. Benim siyaset konuşma yasağım yok seçime girme yasağım var. Bir tarafta bir belediye başkan adayı diğer belediye başkan adayı her Allah'ın akşamı Murat Sesli varsa yoksa Murat Sesli. Yıpratmak için yapıyorlar.

"BUNA BİRŞEY DİYEMEYİZ"

Anlatıyorum, anlatıyorum anlamıyorsunuz. Bunu eşşeğe verseniz eşşek üniversitede tez yapar. Bunların şikayeti de bitmiyor. İlçe Seçim Kurulu'na gidiyorlar oy pusulaları resimli olur, ya arkadaş ne yiyip içiyorsunuz, oy pusulası sadece Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olur Türkiye'nin hiçbir yerinde resimli olmaz. Bunlar bilmiyorlar diyeceğim avukatları var. Sonra cevap geliyor red. Sonra diyorlar ki biz başvurduk bir çok şey kabul edildi diyorlar. Devletin gücünü kullanırsanız ona birşey diyemeyiz. Siyasete adaleti karıştırırsanız buna birşey diyemeyiz. Biz adaletsizliğe karşıyız.

"İSTER ÇATLAYIN İSTER PATLAYIN"

Cumartesi akşamı 5'e kadar konuşacağım, ondan sonra da susacağım. Yetki halkta. Benim yurt dışına çıkma yasağım yok, belediyede görev alabilirim, hiçbir sıkıntım yok. İster çatlayın ister patlayın, saha orada. Çıkın kendinizi ispatlayın. Ben değil ekibimizle beraberiz. Çok değerli meclis üyesi arkadaşlarımız var. Nasıl belediye yönetildiğini ben daha önce gösterdim göreve geldiğimizde nerede bıraktıysak oradan devam edeceğiz."

(Haber: Emre Çiftçi)