İSTANBUL (AA) - Sigortam.net, gelişmiş yapay zeka algoritması sayesinde müşterilerine kendilerine en uygun sigorta poliçesini seçme olanağı tanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sigorta şirketlerinin sağladığı hizmetin güvenilirliği ve satın alma sürecinin şeffaflığı, müşterilerin tercihlerinde en belirleyici unsurlar olarak öne çıkıyor.

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi Ernst & Young'ın (EY) "2024 Küresel Sigorta Görünümü" raporuna göre, bu unsurların önemi giderek artarken, sigorta şirketlerinin yapay zeka teknolojilerini daha etkin kullanmaları gerekiyor.

Mart 2022'den itibaren yapay zeka algoritmasını süreçlerine dahil eden Sigortam.net, müşterilere uygun fiyat, geniş kapsam ve fiyat-performans dengesi sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sigortam.net Pazarlamadan Sorumlu Üst Yöneticisi (CMO) Selen Yığın, gelişen teknolojilerin ve değişen müşteri beklentilerinin sigorta şirketlerini önceliklerini yeniden gözden geçirmeye zorladığını aktardı.

Yığın, sigorta sektöründe güven ve şeffaflığın en önemli kriterler arasında yer aldığını belirterek, "Bunu sağlamak için de süreçlerde yapay zeka teknolojilerinden yararlanmak kritik hale geliyor. Ancak teknolojik ilerlemelere ayak uydururken, kişiselleştirilmiş deneyim ve bütünsel çözümler ile daha fazla değer yaratılması gerekiyor. Sigortam.net olarak müşterilerimizin farklı opsiyonlara hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlıyor ve kendilerine en uygun poliçeyi seçebilmeleri için ihtiyaçlarına bütünsel çözümler sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Yığın, şirketin 20'den fazla sigorta şirketi ile işbirliği yaparak, müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun teklifleri sunduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

"Müşterilerimize, 'Sizin için, ihtiyaçlarınıza uygun sigorta ürünü olan tüm şirketlere gittik, tüm detayları yapay zeka teknolojisi ile inceledik ve üç farklı kritere göre sıraladık.' diyoruz. Aynı zamanda ihtiyaç doğrultusunda poliçeleri skorlayarak kapsamıyla fiyatları karşılaştırıp fiyat-performansa göre uygun teklifi de işaret ediyoruz."

İzmit'te İstihdam Birimi yüzlerce kişiye iş imkanı sağlıyor İzmit'te İstihdam Birimi yüzlerce kişiye iş imkanı sağlıyor

Yapay zeka uygulaması sayesinde kullanıcıların sayfalarca uzunluktaki teminatları okuyup karşılaştırmasına gerek kalmadığına işaret eden Yığın, "Teminatları da onlar için karşılaştırıyoruz. Tam bir şeffaflık içinde müşterilerimiz tüm teklifleri görebiliyor. İsterse sıralamasını değiştirebiliyor, isterse fiyata ya da kapsama göre sıralama yapabiliyor. Böylelikle tüm karşılaştırmaları görebiliyor ve seçimini buna göre yapabiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yığın, online sigorta poliçesi alımının rahatlığından faydalanmak isteyen tüm müşterilerinin güvenliğine de büyük önem verdiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"2020 yılında TOBB tarafından verilen Güven Damgası'na sahip sigorta sektöründeki ilk şirket olduk. Kişiye özel sigorta teklifi için paylaşılan kişisel bilgiler ve daha sonra satın alma adımında paylaşılan ödeme bilgileri, global olarak kabul gören SSL protokolümüz ile korunuyor. 3D Secure ödeme altyapımız, müşteri kaydı oluşturulmasındaki tek kullanımlık şifre uygulamamız ve KVKK onay süreçlerimizin de katkısıyla müşterilerimizin güvenli bir satın alma süreci gerçekleştirmesini her zaman önceliğimize alıyoruz."

Kaynak: aa