Kdz. Ereğli bir değerini daha yitirdi. Müzik Öğretmeni iki çocuk babası Suat Aykan (70) tedavi altında bulunduğu BEÜ Araştırma Hastanesi’nde 22 Aralık 2023'de yaşama veda ederek sonsuzluğa uzandı.

Müzik Öğretmeni Gülay Aykan ile evli olan Suat Aykan,  Kdz. Ereğli’de önce Kdz. Ereğli lisesinde göreve başladı. Daha sonra Anadolu Lisesi’nde uzun yıllar müzik öğretmenliği yapan Suat Aykan, müziğin dışında fotoğraf sanatı ile de ilgilendi. Kdz. Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği’nin (KEFSAD) kurucu üyelerinden olan Suat Aykan, müzik alanında bir çok başarılı projelere imza attı.
Aykan'ın cenazesi 23 Aralık 2023 cumartesi günü Bozhane Camisi'ne getirildi. Aile fertleri taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine; Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Menteş, Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, Alaplı Belediye eski Başkanlarından ve Suat Aykan'ın öğrencisi Nevzat Çimenoğlu, siyasetçiler, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, öğretmen ve öğrenci arkadaşları ile ailesi katıldı. 

Öğretmen arkadaşı Nedret Boz,  ünlüı sanatçı Murat  ve ağabeyi Ali Boz'da cenazeye çelenk gönderdiler  

Kılınan ikindi/cenaze namazının ardından Aykan'ın cenazesi Belen Şehit Mezarlığına götürüldü.  Sevgili eşi Gülay Aykan, geçirdiği ameliyat nedeniyle tekerlerli sandalye ile cenaze törenine katılarak son görevini yaptı. Cenaze gömüldükten sonra aniden çıkan fırtına büyük korku yaşattı. 

WhatsApp Image 2023-12-23 at 15.43.32 (1)

WhatsApp Image 2023-12-23 at 16.22.22

EREĞLİ-ZONGULDAK YOLUNDA KAZA EREĞLİ-ZONGULDAK YOLUNDA KAZA