TRABZON (AA) - Trabzon'da Filistinli Kadınlarla Dayanışma İnisiyatifi, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto amacıyla dün başlayan oturma eylemini sürdürdü.

Atatürk Alanı'ndaki İskenderpaşa Camisi önünde toplanan sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileri, ellerinde dövizlerle 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'na yürüdü.

Samsun ve çevre illerde, ABD'nin BMGK'de Gazze'de ateşkes tasarısını reddetmesine tepki gösterildi Samsun ve çevre illerde, ABD'nin BMGK'de Gazze'de ateşkes tasarısını reddetmesine tepki gösterildi

Parkın merdivenlerinde bir süre oturan grup, önlerine çocuk ayakkabıları ve oyuncaklar koyarak Filistin'de ölen çocukları andı, ardından da dua etti.

Grup adına açıklama yapan Emine Yeni, Filistin'den her geçen dakika acı haber geldiğini, çocuklar başta olmak üzere binlerce sivilin öldüğünü söyledi.

Yeni, kadınlar olarak dünya liderlerini, uluslararası sivil toplum kuruluşlarını, siyasi aktörleri ve kamuoyunu, yaşananlar karşısında harekete geçmeye davet etti.

Grup, bir saatlik oturma eyleminin ardından alandan ayrıldı. Dün başlayan protesto, yarın yapılacak oturma eylemi ile sona erecek.