İSTANBUL (AA) - Turkcell Akademi ve Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV), Türkiye'nin genç yeteneklerine destek olmak amacıyla başlattığı, "Dünyanın Geleceği ve Geleceğin Dünyası Gelişim Programı"nın ikincisi başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen programda, canlı sanal sınıflar, dijital içerikler ve uygulamalı deneyim seansları gibi çeşitli etkinlikler yer alacak. Program ile toplamda 3 bin 100 öğrenciye 3 ay sürecek bir gelişim fırsatı sunulacak.

TEV'in yeni mezun bursiyerlerinin kariyerlerindeki ilk adımı atmalarını destekleyen program, iş hayatlarının başlangıcında genç yeteneklere rehberlik ederek, sektörel deneyimlerle donatmak amacıyla oluşturuldu.

Gelişim programı, kişisel gelişim eğitimleri ve teknik eğitimlerden oluşuyor.

TEV mezunları için "İş Hayatına Merhaba", "Kendine Yatırım Yap" ve "Tekniğini Geliştir" başlıklı 3 ayrı modülden oluşan programla, öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği yetkinlikleri kazanması ve multidisipliner çalışma becerilerini geliştirmesi hedefleniyor.

Programda başarılı olan katılımcılar, Turkcell Akademi katılım sertifikası almaya hak kazanacak ve Turkcell yöneticileriyle mentörlük seanslarına katılma fırsatı elde edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İnsan ve İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, eğitim alanında hayata geçirdikleri projelerle her zaman toplumsal fayda sağlayan bir dönüşüme öncülük etmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Nef'ten Yalıkavak'ta "Yaza Merhaba" partisi Nef'ten Yalıkavak'ta "Yaza Merhaba" partisi

TEV'in de bu misyonla örtüşen, eğitimde fırsat eşitliği ve gençlerin geleceğe güvenle bakmaları için çalışan köklü bir vakıf olduğunu kaydeden Durdu, "Turkcell olarak TEV'in vizyonuna inanıyor ve ülkemizin bu değerli kurumuyla genç yeteneklere destek olmak adına güç birliği yapıyoruz. Yeni mezunlar için kariyer yolculuğu oldukça heyecan verici ancak bir o kadar da zorlayıcı olabilir. Bu programla, genç yeteneklere sektördeki iş fırsatlarını keşfetme, kişisel ve profesyonel gelişimlerini destekleme imkanı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

- "Dijital okuryazarlık düzeyini artırıyoruz"

Eğitimlerin, hızla değişen yeni teknolojilere ve iş modellerine adapte olabilme, veri analizi ve yapay zeka konularına kadar geniş bir yelpazeden oluştuğunu kaydeden Durdu, yeni mezunların kariyerlerinde güçlü bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Durdu, "Turkcell Akademi'de sunduğumuz eğitim imkanlarıyla teknolojiye erişimi kolaylaştırarak dijital okuryazarlık düzeyini artırıyor ve yeni dijital dünyanın gerekliliği olan yetkinlikleri kazandırıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da programa Turkcell ile ortak olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Taşkın, "Topluma faydalı olmanın sırrına mazhar olmuş insanların öğretilerinden de gördüğümüz üzere bilgi ve bilgelik paylaşımı, toplumsal bir sorumluluktur. Bilgiyi paylaşarak, toplumun geneline ışık saçmak ve birlikte daha iyi bir dünya inşa etmek mümkündür. Turkcell ailesinin bu çok değerli projesinin hizmet ettiği ilke, tam olarak budur. Gençlerimizin eğitim hayatlarına yönelik burs desteği sağlamanın yanı sıra, onları yaşama hazırlayacak değer ve niteliklerin de kazandırılmasına yönelik fırsatlar sağlama noktasında gayretlerimizi sürdüreceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: aa