İSTANBUL (AA) - Türkiye Finans, Trendyol ile yeni bir tüketici finansmanı anlaşmasına imza attı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, anlaşma kapsamında Türkiye Finans müşterileri Trendyol mobil uygulaması üzerinden yapacakları alışverişlerindeki tüm ödeme sürecini dijital kanallardan tamamlayarak alışverişlerini finanse edebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Mert, finansman alternatiflerini çeşitlendirdiklerini belirterek, finans kurumlarının asli görevleri arasında ticaretin içinde olmanın, üretimi ve ihracatı teşvik etmenin yer aldığını anlattı.

Yeni teknolojilerden aldıkları güçle ve dijital ürünleriyle müşterilerinin yanında olduklarını vurgulayan Mert, şu ifadeleri kullandı:

"Yeni bankacılık trendlerini kullanarak finansal hizmetlerin, e-ticaret platformları gibi finansal olmayan hizmet sağlayıcıları tarafından verilmesini sağlıyoruz ve finansal işlemleri müşterilerin günlük etkileşimlerine dahil ediyoruz. Böylelikle tüketiciler için finansal süreçleri kolaylaştırıyor, finansal sektör dışı firmalar için ise bir banka lisansına gerek olmadan finansal işlemlere aracılık edebilmesi sayesinde müşteri aidiyetlerini ve kazançlarını artırıyoruz."

Samsung Innovation Campus programına başvuru için son 2 gün Samsung Innovation Campus programına başvuru için son 2 gün

- "Dijital iş birliğimizden mutluluk duyuyoruz"

Ahmet Mert, uçtan uca dijital bir altyapı üzerine kurulan iş modellerini bankacılık ürün ve hizmetlerine uyarlayarak müşterilere günlük hayatları içerisinde ek bir süreç yaratmadan hızlı, güvenli ve kolay bir deneyimle sunmayı hedeflediklerini bildirdi.

Mert, "Bu yaklaşımın bizleri yakın geleceğin bankacılık dünyası olarak tanımlanan 'görünmez bankacılık' seviyesine ulaştıracağına inanıyoruz. Bu içgörüden yola çıkarak Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformu Trendyol ile gerçekleştirdiğimiz dijital iş birliğimizden mutluluk duyuyoruz." açıklamasında bulundu.