Whatsapp Image 2024 03 31 At 12.06.09 Pm

Karadeniz Ereğli Belediye Meclis üyesi adayı Hüseyin Çakır'ın vefatı ilçede büyük üzüntü yarattı. Karadeniz Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden emekli Hüseyin Çakır, seçimlerde Turgut Reis Ortaokulu'nda Bilişim Sorumlusu olarak görev yapıyordu.

Okulda rahatsızlanan Çakır, Ereğli Echomar Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kalp krizi geçiren Çakır, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gazetecilere Kestaneci İzmirlioğlu Okulu'nda açıklamalarda bulundu.

Karabük'ten kısa kısa Karabük'ten kısa kısa

Çakır'ın vefatından büyük üzüntü duyduklarını, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Posbıyık, Çakır'ın, whatsapp grubundan yazdığı yazılara değindi.

Posbıyık, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Whatsapp Image 2024 03 31 At 11.34.15 Am

"Seçim günü çok üzgünüm. Hüseyin Çakır, çok değerli bir kardeşimizdi. Ereğli'yi temsil etmesi için onu meclis üyesi adayı yaptık. Ereğli'ye çok yararlı olacaktı. Demokrasiye aşık bir insandı. Atatürkçü, demokrat bir insandı. Demokrasi için yapamayacağı iş olmayan çok değerli bir kardeşimizdi. Seçim öncesi çok şevkle çalıştık, başarılıydı. Heyecanla sandıkların başına geçtik. Tabiki sandık başında ölüme giden yolda ne olduğunu bilmiyorum. Sadece onun yazdıkları elimizde. Arkadaşlarımız bunu basın mensuplarına dağıtacaklar. Sadece söylediği buraya öbek öbek polisler geliyor, oy kullanıyorlar, bazılarının görev kağıdı da yok. Görev kağıdı olanları da sorgulayamıyoruz, sorgulamıyorlar şeklinde ifadeleri var. Allah rahmet eylesin. Ereğli'de seçim gününde hayatını kaybetti, bizim gözümüzde demokrasi şehidi bir kardeşimiz, Allah nur içerisinde yatırsın. Onun bıraktığı anıları Ereğli'de her zaman yaşatacağız. Ailesine başsağlığı diliyoruz. "

Çakır, whatsapp grubundan 09.08'de "Çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olan da sistemden sorgulanamıyor" paylaşımını yapmış.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 11.47.32 AmWhatsapp Image 2024 03 31 At 11.47.33 Am

(Haber Merkezi)