Karadeniz Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çarşı merkezinde trafiğe kapalı alanda motosiklet park yerleri haricinde 10.00-18.00 saatleri arasında araç girişi ve motosiklet park yasağı getirdi. Uyarıcı levhalar asılırken motosiklet sürücülerinin cezai işleme maruz kalmamaları için kurallara uymaları istendi.

Motosiklet kullanıcıları ve vatandaşlar da yorumlarla özellikle çarşı içerisinde gelişi güzel kullanılan ve park eden motosiklet sürücülerinin tehlike oluşturduğuna dikkati çekti, uygulamaya destek verdi. Vatandaşlardan gelen bazı yorumlar şu şekilde:

Cengiz Güzel: Hay elleriniz dert görmesin, öyle görgüsüzler, saygısızlar var yolda yürüyemeyen motorla çarşı içinde gezen.

KENAN BAYRAM VEFAT ETTİ KENAN BAYRAM VEFAT ETTİ

Sabri Demirbaş: Çarşı içine neden motosiklet giriyor. Bununla kim ilgileniyor? Birde hafta günleri köprü başında araçlar ve motorlar park etmiş geçmekte zorluk çekiyoruz. Lütfen ilgilenmenizi rica ediyorum.

"DOĞRU AMA PARK YERLERİ YETERSİZ"

Reşat Kartal da uygulamanın doğru olduğunu ancak 20 bin kayıtlı motosikletin bulunduğu ilçede 200-300 motosiklet parkının çok yetersiz kaldığını belirtti. Kartal'ın yorumu şu şekilde: "Peki buraya kadar bütün motosikletlileri gömdünüz. Tabi trafiğe kapalı alanlara motosikletler girmemeli, motosikletler olur olmaz yerlere park etmemeli. Buraya kadar denecek birşey yok. Peki 20.000 trafiğe kayıtlı motosiklet olan bir ilçede 200-300 motosiklet parkı ayırırsanız bu sorunu çözme şansınız kalmıyor. Kdz.Ereğli'mizde trafik sıkışıklığından dolayı çok yoğun motosiklet kullanılıyor, aslında motosiklet kullanan insanlara trafik yoğunluğunu azalttıklarından dolayı ödüllendirmemiz gerekiyor."

Whatsapp Image 2024 04 30 At 15.28.52Whatsapp Image 2024 04 30 At 15.28.53

(Haber Merkezi)