Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu himayelerinde Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Valilik Hizmet Binası önündeki yaya geçidinde, yayaların güvenliği ve trafik kurallarına uyulması konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenen "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" etkinliği düzenlendi.

Vali Hacıbektaşoğlu, yaya geçidinde toplumun dikkatini çekmek için ilköğretim seviyesindeki bir grup öğrenci, emniyet ve jandarma personeli ile bir araya geldi. Katılımcılar, "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Sen Dur Yaşam Durmasın" gibi yayaların can güvenliğinin önemini vurgulayan ve 2024 Trafik Haftası sloganı olan "Hayatla Yarışılmaz" pankartlarını taşıyarak yaya geçini kullandı. 

Vali Hacıbektaşoğlu, yaptığı konuşmada trafik kurallarının önemini ve trafik kurallarına hem yayalarca hem sürücülerce uyulması gerektiğini vurgulayarak yayaların güvenliği için herkesin sorumluluk sahibi olduğunu, etkinlik boyunca sürücüler ve yayalar üzerinde farkındalık oluşturulmasının ve trafik konusundaki bilinçlendirme çalışmalarının önemli olduğunu belirtti.

Yaya2Yaya3Yaya1Yaya

Karabük'te iki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Karabük'te iki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

(Haber Merkezi)