Engelli öğrenciler fidanlarını toprakla buluşturdu Engelli öğrenciler fidanlarını toprakla buluşturdu

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde anjiyo bile yapılamıyor.

Ömerli Mahallesi'nde büyük bir yatırım olarak bölge halkının hizmetine sunulan Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde ayda onbinlerce kişiye poliklinik hizmeti veriliyor.

Karadeniz Ereğli halkının yanı sıra Alaplı, Zonguldak başta olmak üzere pek çok bölgeden de hastanın geldiği Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde kardiyolojide sadece teşhis konulabiliyor. İlçede bir tek Özel Echomar Hastanesi bu konuda yer alıyor. By-pass ameliyatı bile yapılan Özel Echomar Hastanesi bu işi yapabiliyorsa Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde bu imkan niye bölge halkının hizmetine sunulmaz.

Konu defalarca dile getirildi, yetkililere, siyasilere, kamu yöneticilerine kadar aktarıldı ancak yılda yüzbinlerce kişinin başvurduğu Karadeniz Ereğli'nin Devlet Hastanesinde bu bölümün olmaması tepki çekiyor. Bununla ilgili gerekli alt yapıların biran önce yapılarak vatandaşların rahat nefes alması, özel hastanelerde ciddi paralar ödemesinin de önüne geçilmesi isteniyor.

Yine maden ocağı, demir çelik, Organize Sanayi Bölgesinde binlerce işçi çalışıyor. Yanık ünitesi de bulunmuyor. Üzücü bir durum karşısında farklı il ve ilçelerdeki yanık ünitelerinden yer arayışları ile yaralılar dakikalar hatta saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde bir yanık ünitesinin bulunması toplumun talebi.