İSTANBUL (AA) - Güryapı, Gürsoy Vakfı ile "Erbap" adını verdiği son projesiyle mimarlık ve restorasyon alanlarında işin ustalarını yetiştirmeyi hedefliyor.

Tahta kaşık yapımıyla hem gelir sağlıyor hem de el sanatını yaşatıyor Tahta kaşık yapımıyla hem gelir sağlıyor hem de el sanatını yaşatıyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Gürsoy Grup bünyesindeki Güryapı İnşaat ve Restorasyon AŞ, kültürel mirasın korunması ve yaşatılması adına projeler yürütmeye devam ediyor.

Alanlarında uzmanlaşmış kişilerin deneyimlerini genç yeteneklerle paylaşmasına olanak sağlayacak proje, mayısta alacağı başvurularla sektöre yeni yetenekler kazandırma fırsatı sunacak.

Grubun bünyesindeki vakıf, kültürel dokuyu koruyan ve gelecek nesillere aktarımı sağlayan sosyal sorumluluk projelerinde "liyakat"a odaklanıyor.

Projede grup şirketlerinden Güryapı şantiyelerindeki atölyelerde, üniversitelerin restorasyon bölümlerindeki gençlere staj imkanı sunulacak.

Usta-çırak ilişkisiyle işin uzmanları gençlere kariyerleri için teknik detayları, geleneksel işçiliği, tarihi dokuyu koruyarak hassas restorasyon becerilerini geliştirmeyi öğretecek.

Atölyelerde staj gören gençler, mesleki becerilerini geliştirirken aynı zamanda staj sonrası kendilerine sunulacak iş olanaklarıyla sektörde yer bulma fırsatı da elde edebilecek.

Hem yurt içi hem de yurt dışı atölyelerde staj gören gençler, farklı iş deneyimleri kazanarak uluslararası alanda kendilerini geliştirme imkanı bulacak.