Bu haber kez okundu.

TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ
Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca köyü kırsalında gerçekleştirilen hain saldırıda 16 askerin şehit, 6 askerin de yaralanmasına tepki olarak Zonguldak spor Taraftar grubu ile Ülkü ocakları Derneği ayrı ayrı yürüdüler.

Zonguldakspor taraftar grubunun sosyal Medyada örgütlenerek Madenci anıtı önünde buluşalım çağrısına Zonguldakspor taraftar gurubunun yanı sıra Cumhuriyet Halk partisi (C.H.P ) Kadın kolları  ve yürüyüşe destek veren vatandaşlar katıldı.

 Madenci anıtı önünde toplanan gurup ellerinde Türk bayraklarıyla Valilik önündeki şehitlik anıtına kadar sloganlar eşliğinde geldi. Burada İstiklal Marşı söyleyen vatandaşlar, olaysız şekilde dağıldı.

Daha sonra Ülkü Ocakları Derneği Madenci anıtı önünden başlayan ve Şehitlik anıtına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Her iki yürüyüşte HDP, PKK ve Abdullah Öcalan’a karşı öfkeli tezahüratlarda bulunan vatandaşlar,  aynı zamanda “Zonguldak uyuma, şehidine sahip çık” şeklinde sloganlar  attı.‘TERÖRÜ LANETLİYORUZ’

 

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bölücü PKK terör örgütünce gerçekleştirilen saldırı sonucu bir çok askerimizin şehit olması tüm ülke genelinde tepkilere neden oldu. Zonguldak genelinde üzüntü ve tepkiler çığ gibi büyüyor.

 

 

EĞİTİM İŞ KDZ. EREĞLİ TEMSİLCİLİĞİ: Eğitim İş Kdz. Ereğli Temsilciliği, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK terör örgütünce gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

“Terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gözler önüne seren alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz” diyen Eğitim İş Temsilciliğinin açıklaması şu şekilde:

“Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bölücü PKK terör örgütünce gerçekleştirilen saldırı sonucu ilk gelen bilgilere göre 16 askerimiz şehit olmuş, birçok askerimiz de yaralanmıştır. Terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gözler önüne seren alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

Türkiye 7 Haziran 2015 seçim sürecinde başlayan ve günümüze kadar artarak devam eden bir terör ortamının içine sokulmuş bulunmaktadır. Bu durum, imal edilmiş bir kargaşa ortamı olduğuna dair birçok ipucu barındırmaktadır.

 

 

‘BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK’

Yıllarca terör örgütüyle pazarlıklar yaparak sözde "çözüm süreci" adı altında kamuoyunu oyalayan ve oy avcılığı yapan siyasal iktidar, siyasi hesaplarını ülke çıkarlarının üzerinde tutarak, ülkede hızla bir kaos ortamı yaratılmasına zemin hazırlamıştır. Dağlıca’da PKK terör örgütü tarafından hain saldırının gerçekleştirildiği saatlerde Cumhurbaşkanı “Eğer 400 milletvekilini alacak ve anayasayı değiştirecek sayıyı bir parti almış olsaydı bugün bunlar olmazdı” ifadesini kullanmaktadır. “Yürütmenin başı” durumunda ve terörü durdurmakla görevli olan kişilerin, yaşanan acıları kendi siyasal isteklerini gerçekleştirmenin fırsatı görme anlayışı, ülkemiz açısından büyük bir talihsizliktir. Öte yandan saat 15.00 sıralarında meydana gelen saldırının kamuoyuna saatler sonra duyurulması ve Genelkurmay Başkanlığı’nın hala şehit ve yaralı sayısı hakkında kesin bilgi vermemesi dikkat çekicidir.

 

Çözüm süreci adı altında tüketilen zaman göstermiştir ki, PKK bölgeye hâkim olacak bir örgütlenmeye gitmiş ve silahlar ülkenin içinde stratejik bölgelerine stoklanmıştır. Bir başka deyişle çözüm süreci hiçbir şeyi çözmemiş ve yalnızca PKK'nın güçlenmesine neden olmuştur. Bu arada da Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele gücü yıpratılmış ve böylece terör örgütünün lehine bir sonuç ortaya çıkmıştır. Bugün yaşananlardan Oslo’da terör örgütüyle masaya oturarak “ülkenin her yerine bombalar sevk ettiğinizi biliyoruz” diyen hükümet yetkilileri birinci derecede sorumludur.

 

Terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi bir rant elde etmek isteyen bir siyasal yapının hain planlarıyla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Türkiye'nin bölücü terör örgütüyle mücadele edebilecek gücü mutlaka vardır. Ancak iki seçim süreci içerisindeki deneyimlerimiz göstermektedir ki amaç terörle mücadele değil, terörün varlığından siyasi çıkar ve ikbal elde etmektir. Bu durum bir tarafta etnik hezeyanları tetikleyen bir sonuç doğurmakta ve bir taraftan da seçim sürecini teröre endekslemektedir. Teröre endeksli siyaset daha fazla kan akacağını göstermektedir.

 

 

‘TÜRKİYE KAOSA SÜRÜKLENİYOR’

Bir emek örgütü ve Cumhuriyetin kazanımlarının yılmaz savunucusu olarak Eğitim-İş, kişisel siyasi geleceği için Türkiye'yi kaosa sürükleyen bir anlayışın pençesinde olduğumuzu görmektedir. İktidarda olduğu müddetçe el attığı her konuyu ve sistemi eskisinden çok daha kötü bir hale sokan AKP, beceriksiz, ilkel ve kaos yaratan politikalarına devam etmektedir. AKP'nin Çözüm Süreci adına yürüttüğü politikalar da bu tespiti doğrulamaktadır: Yaşananlar sonucunda kırda ve kentte terör örgütü azdırılmış ve hem silahlı kuvvetlerin hem de yurttaşların can güvenliği ortadan kalkmıştır. Artık Türkiye'nin kurtuluşunun ilk adımının AKP iktidarından ve onun komplocu siyasetinden kurtulmak olduğu çok açık bir şekilde görülmektedir.

 

Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında ülkenin her yanı işgal altındayken dahi toplanarak ulusun bağımsızlığı için karar alan TBMM, bugün ülke yangın yerine dönmüşken aylardır toplanamamaktadır. TBMM acilen terör gündemiyle toplanmalı, gereken önlemler bir an önce alınmalıdır. Terörü besleyecek her türlü politikadan vazgeçilmeli, ülkenin huzur ve istikrarı bir an önce sağlanmalıdır.

 

Eğitim-İş olarak terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz.  Şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz.”

 

BEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MAHMUT ÖZER: Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, 06.09.2015 tarihinde Dağlıca’da meydana gelen terör saldırısına tepki göstererek hayatını kaybeden şehitlerimizinyakınlarınabaş sağlığı diledi.

Rektör Mahmut Özer mesajında şu ifadelere yer verdi. “Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde terörün asıl hedefi olan kaos ortamını yaratmaya yönelik bu insanlık dışı saldırı bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Terörden medet umanların tüm çabası, Türkiye’deki huzur ve güven ortamını sabote etmek, toplumsal çatışmadan beslenerek Türkiye’nin yolunu kesmektir. Ancak kandan beslenen bu zihniyet, kardeşlik bağımıza asla zarar veremeyecektir.

Ülkemizin birliğini, beraberliğini ve huzurunu hedef alan Hakkari Dağlıca’daki terör saldırısını kınıyor; halkın güvenliği, ülkenin huzuru ve esenliği için şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.”

 

GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI: Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, yönetim kurulu adına bir basın açıklaması yaparak Hakkari’nin 6 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca bölgesinde 16 askerimizin ve 8 Eylül 2015 tarihinde Iğdır’da 10 polisimizin terör örgütünce yola mayınlı tuzak kurularak şehit edilmesine neden olan terör saldırılarını ve onlara destek verenleri nefretle kınadı ve terörü lanetledi.

Demirci’nin açıklaması şöyle;

“Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerce yola döşenen mayınlı tuzakla 6 Eylül 2015 tarihinde yapılan saldırıda Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 16 askerimizin, Iğdır’da yine yola döşenen mayınlı tuzakla  8 Eylül 2015 tarihinde yapılan saldırıda 10 polisimizin şehit olması, çok sayıda yaralının bulunması yüreklerimizi bir kez daha dağlamıştır. Büyük bir üzüntü ve öfke içindeyiz.

Ülkemizin ve milletimizin bütünlüğünü, halkımızın huzur ve güvenini hedef alan terör; vatanımızın huzuru ve güvenliği için gece-gündüz demeden ve gözünü kırpmadan mücadele eden askerlerimizi ve güvenlik görevlilerimizi alçakça saldırılarda, sinsi pusularda ve hain tuzaklarda şehit etmektedir.

Türkiye’nin huzuruna ve güvenine, birlik ve bütünlüğüne yönelik bu saldırılar bugüne kadar amacına ulaşamamıştır, bundan böyle de asla ulaşamayacaktır.

Bu terör saldırıları büyük Türk Ordusu ve güvenlik güçlerimiz ile milletimizi yıldıramamıştır, bundan böyle de yıldıramayacaktır.

Hiçbir güç, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya yetmedi, yetmeyecektir.

Milletimiz, terörün ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların üstesinden gelebilecek güce ve kararlılığa dün olduğu gibi bugün de sahiptir.

Terörü ve teröre destek olanları nefretle kınıyor, terörü lanetliyoruz.

Dağlıca’da ve vatanını savunurken, halkımızın huzuru ve güveni için mücadele ederken hain saldırılarda şehit düşen tüm askerlerimize ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz”.

 

 

ZONGULDAK TÜRK OCAĞI BAŞKANI EROL ŞEREF: Türk Milleti’ni ve vatanını bölmek için, Türk Devleti’ne başkaldırıp isyan eden bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerin hain saldırıları, can almaya, ocakları söndürmeye, ciğerlerimizi dağlamaya devam ediyor.

Demokrasi, barış, insan hakları gibi evrensel sözlerle süslenen ve adına “çözüm” denilen “çözülme süreci” projesinin tavizleri sonucu şımartılan ve azdırılan Türklük düşmanı emperyalist güçlerin taşeron firması PKK’nın, Dağlıca’da kurduğu kalleş tuzak sonucu, biri yarbay onlarca askerimizin şehit, onlarca askerimizin yaralı ve kayıp haberi yüreklerimizi yaktı, ülkemizi derin yasa boğdu.

Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına, arkadaşlarına ve büyük Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yöneten siyasi irade sahibi hükümetin ve diğer yetkililerin siyasi ve şahsi beklentilerini bir kenara bırakarak, adalet ve hukukun gereği olarak PKK terör örgütünün, siyasi uzantıları dahil ne kadar destekçi ve yardımcı fraksiyonları varsa hepsine, devlet karşısında diz çökertilmelidir.

Türk Milleti’ne kefen biçmeye kalkan bu hainlere, “YETER ARTIK!” deyip, ülkeyi kan gölüne çeviren terör vahşeti, mutlaka ve kesin olarak sonlandırılmalıdır.

 

 

MÜSİAD ZONGULDAK ŞUBESİ: Hakkari Dağlıca Bölgesinde gerçekleşen terör saldırısına tepki gösteren MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, “Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

 

MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, Hakkâri Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’ndeki terör saldırısı ile ilgili olarak bir taziye mesajı yayınladı.

Başkan Yılmaz taziye mesajında şunları söyledi:

“Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca Bölgesi’nde Terör Örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur. Bu menfur saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki; ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir. Bu zor dönemlerde bile Anadolu Kardeşliğine olan inancımız sarsılmayacaktır.”

 

 

ARTVİN İLİ SOS. DAY. DER.: Hakkari Dağlıca Bölgesinde PKK ve diğer terör örgütlerinin askerlerimize pusu kurarak kalleşçe yaptıkları katliamı nefret ve şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyor, yakın dost ve akrabalarına sabır diler, Türk Askeri ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.

 

TÜRKİYE KAMU SEN ZONGULDAK: Son günlerde artarak devam eden terör olayları ve birbiri ardına gelen şehit haberleri milletimizin yüreklerini dağlamaya devam ederken, bir acı haberde dün Hakkari Dağlıca'dan geldi. Dağlıca'da iki ayrı zırhlı askeri araca yapılan mayınlı saldırıda ilk  gelen bilgilere göre 16 askerimizin şehit olduğu belirtiliyor. Son bir kaç aydır hızla artış gösteren ve ocaklara yangınlar düşüren terörü ve terör örgütünü lanetliyorum. Bu hainlere çözüm süreci adı altında cansuyu veren ve palazlandıran siyasi iradeyi Türk milleti bir kenara not etmiştir. 

 

Habur'da, Oslo'da, Kandil'de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. Türkiye Kamu-Sen,  "Terörle müzakere değil, mücadele edilir",  "Çözüm değil, ihanet süreci" derken ve Genel Başkanımız Akil adam olmayı reddederken bize vebalı gibi yaklaşanlar bugün yaşananlar için neler düşünmektedirler?

 

"Analar ağlamasın" diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır. Türk milletinin çözüm süreci adı altında yıllardır oyalandığı, hainlerin ise bu süreçte mevzi kazandığı bir kez daha anlaşılmıştır. Yetkililer artık üzerine düşeni yapmalı, "Terörle müzakere değil, mücadele" yolunu benimseyerek toprağa düşen şehitlerimizin kanını yerde bırakmamalıdır.

 

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak, başta tüm şehitlerimiz olmak üzere, Dağlıca'da şehit olan tüm askerlerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

 


Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner251

banner185